Skocz do zawartości

Waga kuchenna - jakie polecacie a jakie nie


Spotter

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja używam wagi z tchibo. Kosztowała 60-70 zł. W zestawie jest miska podpinana do wagi - bardzo wygodną do ważenia mąki przy pieczeniu chleba czy np do nabierania już konkretnej ilości słodu do śrutowania. Dokładność 1 g, max 5 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To i ja dorzucę swoje trzy grosze. Swoją wagę kupiłem na giełdzie od "handlarzy z dalekiego wschodu", ma zasilanie 220V oraz wbudowany akumulator, pan sprzedawca krzyczał za nią 100 złociszy- skończyło się na 60. Jak na razie działa bez zarzutu i jest dokładna.

Edytowane przez kajtek99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja po przeczytaniu wszystkich opinii w tym wątku kupiłem najtańszą chińską wagę "Imperial" na allegro - cena 12.90 + 9 przesyłka. Oczywiście zasilanie CR, zobaczymy jak długo pociągnie. Waga jest lekka, ma szklaną tackę do ważenia, parametry 5kg/1g i pierwsze testy wykazały powtarzalność i sensowne wyskalowanie (np glukoza 400g w torebce ala cukier ważyła 405g a po odjeciu 80g reszta ważyła 325g itp.). Wiec jak ktoś chce tanio to IMO można zaryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem na złomie wagę chyba pocztową do 25kg i co ciekawe nie można ważyć przedmiotów poniżej 2,5kg

Przy niej waga sklepowa kolegi Maxhot naprawde jest kieszonkowa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę swoje trzy grosze. Swoją wagę kupiłem na giełdzie od "handlarzy z dalekiego wschodu", ma zasilanie 220V oraz wbudowany akumulator, pan sprzedawca krzyczał za nią 100 złociszy- skończyło się na 60. Jak na razie działa bez zarzutu i jest dokładna.

Używam podobnej od ponad roku i nie narzekam. Też dałem za nią coś kolo 50-60zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

kupiłem ostatnio w Lidlu za 49zł elektroniczna do 5kg z pomiarem temperatury i programatorem czasu, 2 systemy wag, miska ale można ważyć w dowolnym naczyniu, sama się taruje. Póki co jestem bardzo zadowolony, choć ostatnio popsułem warkę przez filtrator BA - co za gó...no! Gdzieś widziałem posta o tym jak poprawić ten wkład filtracyjny i nie mogę teraz znaleźć, wie ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiercić, wiercić, wiercić.

Albo dać się opleść :)

 

no właśnie znalazłem, miałem nadzieję, że znajdę gotowy patent na mój pomysł, ale nie widzę. A pomysł polega na przygotowaniu typowego (z podłużnymi wycięciami) dna ale z plastiku (dysponuję ploterem), w starym dnie wywiercić kilkanaście dużych otworów i na to dno położyć nowy wkład - muszę to sprawdzić. W bloku w małej kuchni trzeba się ratować zestawem plastików niestety ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bloku w małej kuchni trzeba się ratować zestawem plastików niestety ;)

Nie chcę się kłócić nad wyższością jednego nad drugim, bo FD nie używałem. Z oplotu jestem zadowolony - stosowany w kuchni w bloku właśnie :)

Edytowane przez Swiaderny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się kłócić nad wyższością jednego nad drugim, bo FD nie używałem. Z oplotu jestem zadowolony - stosowany w kuchni w bloku właśnie :)

 

Jak sie zbiore, to se zrobie ;)

 

Po prostu radzę sobie jakoś, ale pewnie niedługo przyjdzie czas na nowości. Jak do tej pory forsowałem moje patenty z filtracji win (od kilku lat już nie filtruję win - same się pięknie klarują) aż wszystkie się porozpadały. A i do tej pory nie miałem problemu z filtratorem BA. Kupiłem słód, w którym prawie nie ma plew, a przez to po zacieraniu części nierozpuszczone są bardzo drobne i się zapchało! Zresztą może opiszę moją ostatnią walkę, bo może z tego wyjść niezła opowieść ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ja mam taką http://allegro.pl/ku...2873952477.html Waży dobrze. Dokładność 1g, max. obciążenie 5kg, więc nadaje się i do chmielu i do słodów. Jak długo podziała to się okaże. Mam ją nie cały rok i jak na razie nie sprawia problemów.

Edytowane przez Filip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje taką wagę

 

http://www.alibaba.com/product-gs/423753094/household_scale_SD01A_KS.html

 

jestem w posiadaniu od jakiś 4 lat. Działa sprawnie, główną zaleta jest zasilacz na 220V lub baterie 2xAA, więc jeśli używacie stacjonarnie to super sprawa jak w teren też się nadaje. Ja kupowałem na allegro za jakiś 80 zł ale teraz jej nie widzę. Wiem jedno jeśli waga jest tylko na bateria siadają one w najgorszym momencie, dlatego zdecydowałem się na taką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://clatronic24.p...kw-1416-cb.html

 

ja kupiłem taką, mała ale waży dokładnie

kupiłem niedawno, na temat trwałości się nie wypowiadam

Mam identyczną ale od innej firmy - widać Chińczyki z jednego szablonu jadą :)

Waga jest dobra, ale jak baterie siadają to potrafi ostro przekłamać. Już raz się przejechałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, słyszałem o przekłamaniach przy słabych bateriach

na wszelki wypadek zanim coś zważę kładę kontrolnie 1kg cukru bądź mąki, oraz do małych zakresów np. nie otwierane opakowanie chmielu

 

zresztą mam kilka plastikowych 10-litrowych wiaderek, ześrutowany słód wypełnia wiadro jak jest go ok. 5kg, w sam raz na warkę :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1kg cukru bądź mąki

I co, waga się zgadza? Ja jeszcze nie spotkałem paczki mąki lub cukru które razem z opakowaniem ważyłyby 1kg lub więcej. Wszystkie ważyły co najmniej kilka gramów mniej niż 1kg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowa waga z allegro za 20 pln zazwyczaj spokojnie wystarcza. Kupiłem kiedyś takową i nigdy mnie nie zawiodła. Jak to mówi jeden z kolegów forumowych "browar to nie apteka" odchyły na poziomie 2g nie robią zauważalnej róznicy. Never...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.