Skocz do zawartości

Waga kuchenna - jakie polecacie a jakie nie


Spotter

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. Przymierzam się do zakupu i szczerze - nie mam zielonego pojęcia jaką kupic. Są droższe i tańsze, lepsze i gorsze, łądniejsze, brzydsze, trwalsze i nie trwałe. Prośba o pomoc, jakie posiadacie i jakie polecacie, a jakie mieliście i nie polecacie. Głownie chodzi mi o firmy. Przedział cenowy na allegro jest od 30,- do 200,- a już zdązyłem się nauczyc, że cena nie idzie w parze z jakością. Chciałbym kupic taką, która mi podziała łądnych lat, błąd nie przekraczający kilku gram przy 4-5kg i nie rozładuje mi się po krótkim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja także się przymierzam do zakupu. Skłaniam się ku opcji kupienia 2 wag. Jednej precyzyjnej z dokładnością do 0,5g i zakresem 300 lub 500g (dla chmieli i przypraw) oraz drugiej ważącej do 5kg (dla słodów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wagami jak ze wszystkim , kupisz tanią i pochodzi parę lat lub wysiądzie za parę miesięcy. Ja mam już na koncie 2 tanie wagi w jednej wysiadł wyświetlacz 2 miesiące po gwarancji , 2 czort wie co. Teraz używam gastronomicznej kupionej po likwidacji restauracji , cena była dobra ( 75zł ). Co do tej ostatniej nie mam żadnych zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar to nie apteka. Najzwyklejsza wystarcza.

No jasne, że najzwyklejsza wystarcza - ale nie chcę, by pracowała tyklo do końca gwarancji albo jeszcze krócej - zależy mi na takiej, co będzie na lata (o ile jeszcze takie produkują) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dogi ds 685 ale to już dosyć stary model.

Znalazłem na allegro coś ciekawego;

http://allegro.pl/waga-gastronomiczna-ultraship-55-i1701366843.html

Trochę mniejsza od mojej , ale funkcje te same no i cena dobra:)

Edytowane przez bubuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Allegro kosztowała z przesyłką chyba 25 zł. Działa, nie oszukuje specjalnie (sprawdzałem odważnikami). Browar to nie apteka nawet chmieli nie trzeba ważyć z dokładnością do 0,5 g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Allegro kosztowała z przesyłką chyba 25 zł. Działa, nie oszukuje specjalnie (sprawdzałem odważnikami). Browar to nie apteka nawet chmieli nie trzeba ważyć z dokładnością do 0,5 g.

A mógłbyś powiedziec jaką dokładnie masz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, całkiem ciekawa. Ale jakoś mam awersję do używanych sprzętów ze źródeł, których nie znam :)

Przy takiej cenie można zaryzykować. Fajne jest to, że waga waży do 25 Kg. Moja kuchenna elektroniczna ma 10 x mniejszy limit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi by wystarczyła do 5kg, bo z czasem przestanę kupowac gotowe zestawy a zacznę sam komponowac i wtedy taka waga jest nieoceniona. No a teraz potrzebuję do odmierzenia glukozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta zasada to nie kupować wag na baterie CR2032 Bardzo szybko się rozładowują i są awaryjne

E... nie ma co aż tak uogólniać... Zależy pewnie jak się trafi... Ja już chyba ze 3 lata używam wagi z jakiejś promocji w Lidlu własnie na CR2032 i nie mam problemu. Wymieniam baterie jakoś tak raz na rok. Wagi używam często bo również do ważenia (ależ to dziwnie wygląda przez "ż" a nie "rz") mąk przy pieczeniu chleba.

Mam też drugą mała wagę (max 500g) - tej używam do ważenia chmielu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wagę FIF z allegro. 1g, max 3 kg. Działa bezproblemowo od... 5 lat. Zasilana bateriami 9V. Jedyny jej minus - pękła osłona przycisku włączającego, ale nie wpływa to na działanie.

Tu nieco inna http://allegro.pl/waga-kuchenna-najtaniej-i1688440582.html

Edytowane przez Tomek-Pasieka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Allegro kosztowała z przesyłką chyba 25 zł. Działa' date=' nie oszukuje specjalnie (sprawdzałem odważnikami). Browar to nie apteka nawet chmieli nie trzeba ważyć z dokładnością do 0,5 g.[/quote']

A mógłbyś powiedziec jaką dokładnie masz ;)

Dokładnie to ten sam typ co ta: http://allegro.pl/ag51a-waga-kuchenna-elektroniczna-5kg-1g-i1680876448.html . Na razie działa bez najmniejszych problemów i nie kantuje, jest też dość dokładna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.