Skocz do zawartości

szkolenie sensoryczne/biesiada piwna - propozycja


areks1111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Noszę się z zamiarem podjęcia próby zorganizowania w Rzeczce k. Wałbrzycha szkolenia sensorycznego, a może i biesiady

piwnej (imprezy zamkniętej) dla grupy ok 20os. Wg wstępnych ustaleń szkolenie poprowadzi znany ekspert Rafał Wesołowski

(WESOŁY).

 

Wstępny plan szkolenia obejmowałby min. test na daltonizm smakowy, omówienie 6 najbardziej popularnych wad z wykorzystaniem

profesjonalnych wzorców, degustacja 3-4 gatunków piwa-omówienie stylów, degustacja piw domowych przyniesionych przez

uczestników. Omówione zostaną przyczyny oraz sposoby zapobiegania każdej z wad.

Planujemy zorganizować szkolenie w pensjonacie agroturystycznym Mała Sowa w sercu Gór Sowich (www.malasowa.com.pl) w któryś

weekend (sobota)- jeżeli uda się skompletować grupę chętnych planowany wstępny termin to 20/21 sierpień.

KOSZT SZKOLENIA zależny od ilości uczestników. Myślę jednak, ze przy grupie ok 17 os. powinien wynieść nie więcej niż

130zł/os.

 

Jeżeli będą chętni to po szkoleniu można zorganizować biesiadę piwną pod kolibą, lub w dzień następny (niedziela)

zorganizować wspólne warzenia piwa na świeżym powietrzu.

Jest oczywiście możliwość noclegu w pensjonacie i zamówienie wyżywienia (kuchnia domowa) lub zorganizowania sobie grilla.

Projekt narazie w fazie wstępnej. Czekam na jakieś propozycje, sugestie dotyczące idei oraz zgłaszanie się potencjalnie

chętnych osób. Myślę, że taka impreza byłaby doskonałym pomysłem na krótki weekendowy urlop oraz integrację lokalnych

piwowarów domowych.

 

 

pozdrawiam

Arek S.

 

ps. Elroy mam nadzieję, ze nie przekroczyłem granicy związanej z reklamą agroturystyki którą prowadzę, ale chyba warto by ludzie wiedzieli gdzie jadą. Jeżeli chcesz mogę edytować wpis, a dane związane z obiektem podać zainteresowanym na priv.

Arek - wszystko jest ok :beer: Elroy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł świetny, jednak jeśli mogę coś zaproponować to w sierpniu pewnie będziesz miał kilku klientów niezwiązanych z piwowarstwem i po co ich straszyć? :smilies: Może wrzesień? Oczywiście to tylko sugestia - nawet nie wiem czy dam radę się wybrać (finansowo i czasowo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jakie będzie zainteresowanie imprezą. Specjalnie wybrałem weekend, by ludziom nie kolidowało z pracą. Póki co nie mam rezerwacji na ten sierpniowy weekend (zazwyczaj ludzie rezerwują urlop tydzień - dwa przed) więc pomyślałem o imprezie piwnej. Wrzesień czemu nie, może uda się na forum ustalić wspólny termin. Ja bym tylko chciał wiedzieć czy byliby chętni - gdyż wzorce muszę zamówić odpowiednio wcześniej (z USA). Świetnie by było gdyby się udało zebrać grupę ok 20 os. odpowiednio wcześniej wtedy cały pensjonat wraz z ogrodem , kolibą byłby do dyspozycji piwowarów, a i koszt szkolenia wyszedłby nico taniej.

 

na razie z pewnych osób są:

Wesoły (chętny poprowadzić szkolenie sens.)

Kamil S1 (Śląsk Cieszyński)

ja+ małżonka

 

pozdrawiam

Arek S.

Edytowane przez areks1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstępnie deklaruje gotowość wraz z rodziną (2+2) - ostateczna odpowiedź wymaga jednak konsultacji z małżonką :)

oczywiście na szkoleniu dzieci nie bedzie...

Edytowane przez amap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może bym się wybrał. Tyle, że termin 20,21 sierpień na pewno u mnie odpada. Będę śledził wątek. Jeżeli będzie wrzesień, to może bym się pisał.

A zastanawiałeś się ile wyniesie koszt całej imprezy, wraz z noclegiem i posiłkami/grilem? Bo jak rozumiem 130zł to koszty samego szkolenia?

Edytowane przez somek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Trochę szkoda, że pomimo b. niskiej ceny (porównując z konkurencją) zainteresowanie szkoleniem nie jest za duże (ledwie kilka osób). Orientacyjna cena ok 130zł obejmuje tylko szkolenie (z wzorcami wad, piwami do degustacji i materiałami szkoleniowymi), aczkolwiek zastanawiam się czy nie zostawić tego wątku otwartym i przełożyć termin szkolenia na inny łikend ( jak nazbiera się więcej chętnych osób). Szkolenie jest sens organizować dla grupy ok 15-20 os. Dla np 5 os. koszt byłby na tyle wysoki, że szkolenie dla uczestników byłoby wogóle nieopłacalne. Tak czy owak imprezę piwną w sierpniu można zrobić. Spotkać się, zrobić wspólnego grila, napić się się własnych piw domowych, może jakiś pokaz warzenia zorganizować? Dysponuję pensjonatem w którym są do tego idealne warunki. Impreza od głowy powinna wynieść ok 100zł ( grill+degustacja własnych piw, nocleg, śniadanie) no chyba, że macie jakieś inne propozycje.

 

pozdrawiam

Arek S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prawdopodobnie się piszę ( możliwe że razem z żoną o ile szanowne grono nie będzie miało nic przeciwko ) tyle , że weekend 20 i 21 sierpień akurat u mnie odpada , jestem w Lublinie ( wesele kolegi z pracy ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

Somek i pepek myślę, że chyba korzystniej dla wszystkich byłoby zorganizowanie szkolenia sens. w wrześniu. Mam nadzieję, że do tego czasu uda się zebrać grupę. Natomiast co do łikendu 20/21 sierpień, jest on wciąż wolny więc imprezę piwną jak najbardziej można zrobić. Oczywiście można przyjechać z żonami czy dziećmi. Jeżeli rodzina nie będzie zainteresowana degustacją i gadaniem o piwie to jest tutaj sporo atrakcji turystycznych-wiec nie powinni się nudzić.

 

pozdrawiam

Arek S.

 

---------------------------------------------

 

niestety na wskutek różnorakich okoliczności muszę stwierdzić, że impreza/szkolenie w Małej Sowie nie dojdzie do skutku.

 

pozdrawiam

Arek S.

Edytowane przez areks1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.