Skocz do zawartości

Strasznie gorzki Pils


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Mam mały problem ostatnio zlewając do butelek Pilsa zrobionego około 3 tygodni temu postanowiłem spróbować troszkę. Okazało sie że jest strasznie gorzki nie tak jak wcześniejsze które w smaku były ok i nie wymuszały grymasu na twarzy. W tym samym dniu robiłem następnego i po gotowaniu wlewając do fermentora stwierdziłem że tez jest paskudnie gorzki. No nic mówię poczekam aż wyleżakuje swoje nie wyrzuce bo i tak u mnie zejdzie nawet w takiej opcji ;). A oto jak wykonałem piwo :

 

- 5kg słód pilzneński BM

- 30 dag słód Carapils Weyerman

- 60 g lubelskiego

- Drożdże w ilości około 100 -150 ml z gęstwy

 

Zacieranie:

 

50?C ? 30 minut

 

64?C ? 30 minut

 

70?C ? 30 minut

 

77?C ? Filtracja

 

Chmielenie:

 

30g ? 10 minuta

 

15g ? 60 minuta

 

15g ? ostatnie 5 minut

 

Wyszło nieco większe Blg więc dolałem przegotowanej zimnej wody tak żeby wyszło około 12 - 12,5 °Blg

 

Fermentacja no niestety chyba temp w okolicach 15°C Fermentuje tak w okolicach 4-5 dni niekiedy dłużej potem na cichą i tam 1-2 tygodni.

 

Czytając tematy na forum podejrzewam wodę ale wcześniejsze warki były ok dopiero te 2 takie straszne.

Czy zbyt rzadkie mieszanie warki podczas gotowania mogą spowodować taki smak ?

 

Proszę bardzo o sensowną odpowiedź a nie ardy jak osłodzić te gorzkie już warki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam lubelski i gorzkie? eee.

No właśnie... 30g lubelskiego na godzinę to kilkanaście IBU - to na pewno nie jest bardzo gorzkie.

A może to nie lubelski tylko magnum był? ;)

 

Edit: a powiedz jak chłodziłeś i jak długo? I czy chmiel podczas chłodzenia był cały czas w garze?

Edytowane przez Stasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.