Skocz do zawartości

Linux


Jejski

Rekomendowane odpowiedzi

A to nie będzie tak' date=' że skoro teraz Kopyr posiada wersję 10.x to aktualizacja nastąpi do wersji aktualnej 11.x ? (a ta ostatnia chyba dalej EN)[/quote']

Spoko właśnie kończy mi aktualizować do wersji 10.10.

Obyś tylko na tej wersji nie został.

A czemuż to? Zła jakaś?

 

Natty Nahrwal, chyba nie jest po polsku jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 146
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Spoko właśnie kończy mi aktualizować do wersji 10.10.

Obyś tylko na tej wersji nie został.

A czemuż to? Zła jakaś?

 

Natty Nahrwal' date=' chyba nie jest po polsku jeszcze.[/quote']

Jest od początku. Jak nie chcesz "zamieszania" (unity) to w ekranie logowania wybierz Ubuntu classic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko właśnie kończy mi aktualizować do wersji 10.10.

Obyś tylko na tej wersji nie został.

A czemuż to? Zła jakaś?

 

Natty Nahrwal' date=' chyba nie jest po polsku jeszcze.[/quote']

A mówisz o wersji Desktop czy Netbook Remix? Bo 10.10 UNR jest bardzo zły, niedopracowany interfejs Unity i inne dziwolągi- od 11.04 obie wersje połączone są poprzez jeden interfejs Unity, który jest fajny (moim zdaniem), ale trzeba się do niego przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 11.04 i Unity nie nadaje się do użytku - muszą go jeszcze sporo dopracować. Ewidentnie jest projektowany pod dotykowe ekrany. Poza tym ten "zintegrowany pasek menu" a'la Mac nie działa poprawnie dla wszystkich aplikacji.

 

Przesiadłem się na Classica. Na nim też są problemy (np. ikonka Skype raz pojawia się na pasku, raz nie i po zminimalizowaniu nie ma dostępu do okna komunikatora), ale i tak jest lepiej niż z Unity.

 

W domu jadę na Kubuntu i jest super mjut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zainstalowałem Ubuntu 10.04 na nowym-starym komputerze. Podziałał jakieś 5 minut i zaczął masakrycznie się mulić. Użycie CPU 5%, pamięci podobne. Zresetowałem komputer, ale nie chciał się włączyć - bios krzyczał, że temperatura jest za wysoka. Dotknąłem spodniej strony i rzeczywiście można było jajka smażyć. Obstawiam, że to karta graficzna się tak zagrzała. Nie chce mi się z tym szarpać, usunę Ubuntu z dysku ale nie wiem co innego mogę zainstalować w jego miejsce. Może Linux Mint?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Ubuntu 10.04 na nowym-starym komputerze. Podziałał jakieś 5 minut i zaczął masakrycznie się mulić. Użycie CPU 5%, pamięci podobne. Zresetowałem komputer, ale nie chciał się włączyć - bios krzyczał, że temperatura jest za wysoka. Dotknąłem spodniej strony i rzeczywiście można było jajka smażyć. Obstawiam, że to karta graficzna się tak zagrzała. Nie chce mi się z tym szarpać, usunę Ubuntu z dysku ale nie wiem co innego mogę zainstalować w jego miejsce. Może Linux Mint?

spróbuj dystrybucje z xfce (może być ubuntu) - w przypadku starszego sprzętu ze słabą kartą graficzną (nawet z dobrą ale uszkodzoną) będzie problem z 'mintem'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swap to specjalna partycja na plik wymiany. Powinna w teorii zajmować 1,5 x ilość pamięci RAM.. Myślę, że przy 2GB RAMu można spokojnie o niej zapomnieć.

Edytowane przez Jacki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli darko instalował klikając tylko to swap został automatycznie utworzony, jeśli twierdzi, że sprzęt się grzeje to stawiam na grafikę (chłodzenie) albo pamięć.

darko, czy z innym systemem jest tak samo (WXP, inny linux)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.