Skocz do zawartości

Linux


Jejski

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu jadę na Ubuntu 9.10 , jestem zadowolony jak nigdy dotąd (już kilka razy testowałem wcześniejsze pingwiny). Przede wszystkim szybkość startu systemu jest dużo lepsza niż XP (ale jeszcze go trzymam do programowania i innych rzeczy) jednak do neta i podstawowych zadań kolala jest bardzo fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 146
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Od jakiegoś czasu jadę na Ubuntu 9.10 , jestem zadowolony jak nigdy dotąd (już kilka razy testowałem wcześniejsze pingwiny). Przede wszystkim szybkość startu systemu jest dużo lepsza niż XP (ale jeszcze go trzymam do programowania i innych rzeczy) jednak do neta i podstawowych zadań kolala jest bardzo fajny.

Jeśli chodzi o sam czas startu to w 10.04 (który jest w tej chwili w becie) to jest dopiero ekspres!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9.10 i 9.10 UNR testowałem w wersji beta, i musiałem jeden system postawić od zera po tych testach, dlatego nie bawię się w to w przypadku 10.04, ale na pewno przeskoczę na ten system w momencie jak będzie stabilna wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam

 

A sprawdzał ktoś kubuntu 10.04 z kde 3.5?

Ja próbowałem zainstalować trinity(ISO image tutaj), ale zamiast instalatora uruchamia mi się system z płytki.

 

Jest na to jakaś rada?

Edytowane przez Lukas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mała informacja o Ubuntu. Miałem okazję parę dni temu na bardzo słabej maszynie zainstalować Linux Mint (remix Ubuntu) w konkretnej wersji spolszczonej Linux Mint 8 (chyba Miętowy Remix się zwie). Zupełnie nie ma o co się czepić. Jeśli ktoś (jak piszący te słowa) ma awersję do kochającego wirusy i trojany M$, nadto chce posiadać 100% legal softu, a nie ma czasu na poważniejsze opcje typu Debian, Gentoo czy Slack - polecam. Bajkowo prosta instalacja. I późniejsze sprawne działanie.

 

Na koniec opinia DELL-a, który od dawna stawia na pingwina: http://linuxnews.pl/dell-ubuntu-jest-bezpieczniejsze-niz-microsoft-windows/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Teoretyzując całkowicie - a po odpaleniu z livecd nie masz tam nigdzie, już na działającym systemie, instalatora ?

Rzeczywiście jest coś takiego... Zbyt szybko wciskałem "reset"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Używam obecnie Ubuntu Lucid Lynx 10.04 tj. jego polskiego odpowiednika czyli Lśniącego Lamparcika :]

 

Panie Kopyr polecam na początek http://ultamatix.com/#Contents . Znacznie pomaga na rozruchu.

Chciałem sobie zainstalować tego ultamtixa,ale wyskakuje mi "Błąd: Niemożliwe spełnienie zależności: python2.5".Wie ktoś o co lotto i jak obejść ten problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sobie zainstalować tego ultamtixa,ale wyskakuje mi "Błąd: Niemożliwe spełnienie zależności: python2.5".Wie ktoś o co lotto i jak obejść ten problem ?

Na google wyskakuje wiele postów z problemami w/w więc coś jest na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Od jakiegoś czasu jadę na Ubuntu 9.10 , jestem zadowolony jak nigdy dotąd (już kilka razy testowałem wcześniejsze pingwiny). Przede wszystkim szybkość startu systemu jest dużo lepsza niż XP (ale jeszcze go trzymam do programowania i innych rzeczy) jednak do neta i podstawowych zadań kolala jest bardzo fajny.

Zgadzam się sam również korzystam z pingwina na UBunciaku 9.10 i działa b.szybko, interfejs właściwie niewiele się różni od windy. Dużym plusem jest to, że wszystkie pakiety można sobie pobierać z centralnego repozytorium systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Chciałem sobie zainstalować tego ultamtixa' date='ale wyskakuje mi "Błąd: Niemożliwe spełnienie zależności: python2.5".Wie ktoś o co lotto i jak obejść ten problem ?[/quote']

Na google wyskakuje wiele postów z problemami w/w więc coś jest na rzeczy.

$ sudo add-apt-repository ppa:fkrull/deadsnakes

Dodaje repozytorium z wcześniejszymi wersjami Pythona, bo w LL jest tylko 2.6

 

Ciut info na temat tego repo -> https://launchpad.net/~fkrull/+archive/deadsnakes

Edytowane przez zgoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mam pytanie do użytkowników Linuxa (u mnie od wczoraj Ubuntu 10.10, tak więc nie mam o tym pojęcia :tort:). Chodzi o uruchamianie programów OWFS. W terminalu działa u mnie komenda:

sudo /opt/owfs/bin/owdir -s localhost:3444

a nie działa

owdir -s localhost:3444
No command 'owdir' found, did you mean:
Command 'nwdir' from package 'ncpfs' (universe)
owdir: command not found

Co zrobiłem nie tak i jak to poprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników Linuxa (u mnie od wczoraj Ubuntu 10.10, tak więc nie mam o tym pojęcia :tort:). Chodzi o uruchamianie programów OWFS. W terminalu działa u mnie komenda:

sudo /opt/owfs/bin/owdir -s localhost:3444

a nie działa

owdir -s localhost:3444
No command 'owdir' found, did you mean:
Command 'nwdir' from package 'ncpfs' (universe)
owdir: command not found

Co zrobiłem nie tak i jak to poprawić?

Wszystko zrobiłeś dobrze.

Lokalizacja /opt/owfs/bin/ musi być dodana do zmiennej PATH, żeby system szukała tam programu.

na szybko z forum.ubuntu.pl

w pliku .bashrc dodaje taki wpis:

export PATH=$PATH:/interesujaca/mnie/sciezka/bin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, w terminalu działa. Natomiast w MashIt (program korzysta ze skryptu Java) nie działa a w logu widnieje coś takiego:

Mon Feb 28 21:29:47 CET 2011 [21]  :         entering OWFSInterface::internal_setSwitchState: false
Mon Feb 28 21:29:47 CET 2011 [21]  :         entering OWFSInterface::execAndReadResult: owwrite -s 3456 29.822707000000/PIO.1 0
Mon Feb 28 21:29:47 CET 2011 [21]  : ERROR : Caught exception Cannot run program "owwrite": java.io.IOException: error=2, No such file or directory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie to wystarczy. Do odpalania aplikacji w Javie często trzeba ustawić całe środowisko, takie to bydlę jest nieludzkie.

 

Ja bym obejrzał skrypt uruchamiający ten program, czy zmienna PATH jest ustawiana z zachowaniem wartości ze środowiska użytkownika, czyli PATH=(cośtam-cośtam):$PATH. Nie wspominając o tym, że może być uruchomiony na koncie innego użytkownika, jeżeli to np. jakaś aplikacja webowa w kontenerze serwletów. :ble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.