Skocz do zawartości

Browar Domowy Jacka


alien71

Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie Witam!

Mam na imię Jacek, lubię piwo i lubię gotować, a warzenie piwa ma w sobie coś z kucharzenia (trzeba stać długo przy garach i dbać o odpowiednie proporcje produktów), dlatego postanowiłem sam robić piwo. Pochodzę z Przemyśla a mieszkam i pracuję obecnie w Anglii (reszta rodziny w Polsce). Po pracy mam dużo czasu by zająć się jakimś pożytecznym zajęciem, którym niewątpliwie jest produkcja swojego piwa. Mam za sobą już dwie zabutelkowane warki. Pierwszą zrobiłem sześć lat temu w Polsce z brewkita, było to piwo ciemne, nie pamiętam niestety nazwy i z warką tą mam złe wspomnienia - rozwaliłem rękę butelkując piwo kapslownicą młotkową - za mocno uderzyłem i szyjka butelki się złamała, sześć szwów na ręce i miesiąc chorobowego. Piwo zakapslowałem do końca po powrocie ze szpitala ze świeżymi szwami na ręce (desperat ze mnie co, ale powiedziałem sobie że to pierwsze i musi wyjść) i wyszło całkiem niezłe. Potem długa przerwa z powodu pracy i braku czasu. Teraz zaczynam przygodę z piwem na poważnie i myślę że na dłużej.

Niedawno zabutelkowałem Prawdziwe Ale z zestawu ekstraktów słodowych suchych, teraz na cichej jest Prawdziwe Ciemne też z suchych, jeszcze zostało do zrobienia pszeniczne ale to dopiero po wakacjach bo zaczynają się upały a nie mam możliwości w jakimś chłodnym miejscu trzymać fermentatorów. Po tym pszenicznym to już w planach tylko warki z zacieraniem.

Kusi mnie teraz Saison bo może fermentować w wyższej temperaturze ale zobaczymy co z tego wyjdzie.

I to chyba tyle o mnie na powitanie, a i jeszcze dodam że czterdziestolatek ze mnie :P

Nasze zdrowie - znaczy piwowarów :beer:

 

A to jeszcze się pochwalę fotkami mojej drugiej warki, a co:

 

Drugi dzień burzliwej:

 

ff842324877ae75amed.jpg

 

Tak wygląda piwko w buteleczkach:

 

af84a4abdff707e9med.jpg

 

Tak sama etykietka:

 

ca13554e026147f1med.jpg

Edytowane przez alien71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.