Skocz do zawartości

Jakie piwa górnej fermentacji dla początkującego


WielkiX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pierwsza warka za mną ("dojrzewa" na cichej) - Pale Ale. Chętnie bym spróbował następnego przepisu - możecie polecić jakąś recepturkę na górniaki ? Zaznaczam, że w piwnicy gdzie będzie "dojrzewać" mam 20 stopni i żadnych urządzeń chłodzących.

 

Dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj czegoś, co dobrze fermentuje w wyższych temperaturach, dla mnie wybór jest prosty- piwo pszeniczne. Znakomite do picia w ciepłe dni, fermentuje właśnie w cieplejszych warunkach i szybko dojrzewa, co jest dodatkowym atutem- ok. 2 tyg. i już raczysz się dobrym pszenicznikiem =]. Możesz też zrobić jakiegoś pale ale'a, ale te wymagają nieco więcej czasu. Kolejną propozycją jest a'la kolońskie. "A'la", jeżeli niemasz warunków do dojrzewania piwa w chłodzie. Ale tu nie mam doświadczenia, bo właśnie czekam na ochłodzenie albo jakąś lodóweczkę =]

Co do receptury, rozglądnij się za zestawami na bazie słodów. Dołączona jest szczegółowa instrukcja i coś dobrego zawsze wyjdzie=].

Edytowane przez Marcusfff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega powyżej dobrze Ci radzi, ale z tym pszenicznym to bym uważał. Zależy kogo będziesz raczył tym piwem. Jeśli koneserów obeznanych w temacie, w porządku - serwuj weizena. Jak zrobiłem kiedyś identycznie, zachęcony opiniami kolegów, popełniłem pszenicę. Nie powiem, smaczna była... a właściwie jeszcze jest ;) Towarzystwu wychowanemu na Żywcach, Lechach i Żubrach nie smakuje. Raz nawet ktoś życzliwy przestrzegł mnie, że jakieś to mętne, dziwnie pachnie goździkiem i generalnie nie bardzo ;)

 

Receptury na bazie słodów to dobry kierunek. Masz wielkie pole do popisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może bitter?

 

Fajne, lekkie piwo na lato, bardzo proste zacieranie:

 

Przepis na ok. 25L brzeczki nastawnej:

 

Zasyp: pale ale 4,25kg, caraamber 0,3kg

Zacieranie: 68C - 60min

Chmielenie: fuggles 179HBU - 60min, east kent goldings 195HBU - 45min, styrian goldings 123 HBU - 5min, east kent goldings 56HBU - 5min

Drożdże: S-04 lub US-05

 

*HBU - alfa-kwasy*gramy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy chmiel różni się zawartością alfa-kwasów różnice są spore nawet przy tych samych odmianach. jak kupisz chmiel masz podaną ich zawartość np. 5,5% jeżeli chcesz 110HBU potrzebujesz 20g tego chmielu. a jak masz chmiel 11% a-k to jedynie 10g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie

 

Po przepisie od Bimbelta następne w kolejce będzie jasne z tego linka: http://pl.wikibooks.org/wiki/Piwowarstwo_domowe/Przepisy

 

Na ile litrów brzeczki nastawnej może być zeskalowana ta receptura ? Sprawdzą się tu drożdże US - 5 ?

 

Pozdro

Edytowane przez WielkiX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może bitter?

 

Fajne, lekkie piwo na lato, bardzo proste zacieranie:

 

Przepis na ok. 25L brzeczki nastawnej:

 

Zasyp: pale ale 4,25kg, caraamber 0,3kg

Zacieranie: 68C - 60min

Chmielenie: fuggles 179HBU - 60min, east kent goldings 195HBU - 45min, styrian goldings 123 HBU - 5min, east kent goldings 56HBU - 5min

Drożdże: S-04 lub US-05

 

*HBU - alfa-kwasy*gramy

bimbelt - jakbyś mógł jeszcze tylko podać docelowe blg dla tego przepisu, to byłbym wniebowzięty ;) myślę, że w okolicach 12, ale wolę spytać..

w ogóle wątek bardzo mi podchodzi (temp. w piwnicy nagle wzrosła do 18C) - urlop nadchodzi, a przecież nie mogę zrobić jedynie 100 l saisona czy innych weizenów (które mi zresztą nie podchodzą :) choć piłem tylko cornelusa)

może ma ktoś jeszcze jakieś pomysły dla temperatur fermentacji 20C i powyżej ???

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ma ktoś jeszcze jakieś pomysły dla temperatur fermentacji 20C i powyżej ???

 

pzdr

20°C to dobra temperatura dla wita. Moim zdaniem to lepsze piwo na upały od weizena, bo lżejsze, bardziej orzeźwiające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może bitter?

 

Fajne' date=' lekkie piwo na lato, bardzo proste zacieranie:

 

Przepis na ok. 25L brzeczki nastawnej:

 

Zasyp: pale ale 4,25kg, caraamber 0,3kg

Zacieranie: 68C - 60min

Chmielenie: fuggles 179HBU - 60min, east kent goldings 195HBU - 45min, styrian goldings 123 HBU - 5min, east kent goldings 56HBU - 5min

Drożdże: S-04 lub US-05

 

*HBU - alfa-kwasy*gramy[/quote']

bimbelt - jakbyś mógł jeszcze tylko podać docelowe blg dla tego przepisu, to byłbym wniebowzięty ;) myślę, że w okolicach 12, ale wolę spytać..

w ogóle wątek bardzo mi podchodzi (temp. w piwnicy nagle wzrosła do 18C) - urlop nadchodzi, a przecież nie mogę zrobić jedynie 100 l saisona czy innych weizenów (które mi zresztą nie podchodzą :) choć piłem tylko cornelusa)

może ma ktoś jeszcze jakieś pomysły dla temperatur fermentacji 20C i powyżej ???

 

pzdr

U mnie wyszło 12Blg, ale z tego co pamietam, to celowalem w 11-11,5 Blg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Panowie ile cukru białego kryształ wrzucić na 20 l brzeczki nastawnej tego Jasnego Pełnego - http://pl.wikibooks.org/wiki/Piwowarstwo_domowe/Przepisy ? A ile glukozy ? - Bo nie wiem czy mi sie uda dzis glukoze w wiekszym opakowaniu dostac uda.

 

Pozdro

Edytowane przez WielkiX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie ile cukru białego kryształ wrzucić na 20 l brzeczki nastawnej tego Jasnego Pełnego - http://pl.wikibooks.org/wiki/Piwowarstwo_domowe/Przepisy ? A ile glukozy ? - Bo nie wiem czy mi sie uda dzis glukoze w wiekszym opakowaniu dostac uda.

 

Pozdro

Nie dubluj tych samych pytań w różnych wątkach. Daj 120g cukru i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elroy

 

Mysle, że jestem usprawiedliwiony - to sa 2 różne style wiec różne nagazowanie

 

Jejski

 

Dzięki ale jest problem bo nie dokonałem wszystkich pomiarów - te nerwy =D wiec pytam bardziej ile z doświadczenia niż z wyliczeń. Alwe dzięki - kalkulator na pewno się przyda przy następnych ważeniach

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.