Jump to content
elroy

Pokazy warzenia z pubie Omerta, Kraków

Recommended Posts

No to nie zostaje mi nic innego, jak też podziękować za pokaz. Tym razem miałem wolne w ten dzień więc mogłem na spokojnie pooglądać i podegustować piwka.

Pozdrawiam

Jako że pierwszy raz użyłem suchych drożdży Mauribrew Lager to zamieszczę parę spostrzeżeń z fermentacji naszego koźlaka.

1. Szybki i gwałtowny start drożdży. Przyczyną tego jest raczej bardzo mocne napowietrzenie brzeczki (zaraz po zadaniu drożdży odbyła podróż samochodem w zamkniętym fermentorze), ale znaczenie może mieć też większa ilość uwodnionych drożdży (opakowanie 20 g). W każdym razie Mauribrew Lager są bardzo aktywne.

2. Przy starcie w wyższej temperaturze (18 stopni) produkują sporo owocowych, estrowych zapachów.

3. Początkowo fermentacja w lodówce była w 12 stopniach, po stwierdzeniu estrowych zapachów skręciłem na około 8 stopni. Zapachy estrowe zanikły. Obecnie można wyczuć typowe dla koźlaków słodowo-opiekane aromaty.

We wtorek, 20 grudnia, planujemy następny pokaz warzenia w Omercie. Początek jak zwykle koło 17-stej. Tym razem mamy zamiar uwarzyć schwarzbiera - ciemnego, nieco wytrawnego lagera.

Cześć :)

Ja również dziękuję. Cieszę się' date=' że mogłem poznać Panią osobiście.[/quote']

Tylko proszę nie "Panią" :)

Sz. Panią :) ?

To oczywiście w żartach, myślę ze światek piwowarski mówi sobie po imieniu :)

Miałem być w Omercie, trasa wbita do GPSa .... wrrrrrrrrrrrr :) ..... no uda się następnym razem :)

Miałem być w Omercie, trasa wbita do GPSa .... wrrrrrrrrrrrr :) ..... no uda się następnym razem :)

... a wystarczyło zadzwonić, jechałam przez Bielsko, z przyjemnością bym Cię zabrała :)

Cześć :D

... a wystarczyło zadzwonić, jechałam przez Bielsko, z przyjemnością bym Cię zabrała :)

Problemem nie okazała się mobilność a niestety brak czasu :D

28.02 2012 (wtorek), od 17.00 zapraszam do Omerty na pokaz warzenia i piwowarskie dyskusje.

Do kotła powędrują surowce na dobrze chmielonego, krzepkiego lagera. Surowce dostarcza jak zawsze homebrewing.pl

Pokaz będzie odbywał się w nowej części Omerty (po lewej od drugiego baru).

Do zobaczenia !

Rewelacja;d

Miałem właśnie pytać kiedy będzie jakiś pokaz w Omercie, w szczególności, że już niedługo planuję swoją pierwsza warkę;d