Skocz do zawartości

Pokazy warzenia z pubie Omerta, Kraków


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jako że pierwszy raz użyłem suchych drożdży Mauribrew Lager to zamieszczę parę spostrzeżeń z fermentacji naszego koźlaka.

1. Szybki i gwałtowny start drożdży. Przyczyną tego jest raczej bardzo mocne napowietrzenie brzeczki (zaraz po zadaniu drożdży odbyła podróż samochodem w zamkniętym fermentorze), ale znaczenie może mieć też większa ilość uwodnionych drożdży (opakowanie 20 g). W każdym razie Mauribrew Lager są bardzo aktywne.

2. Przy starcie w wyższej temperaturze (18 stopni) produkują sporo owocowych, estrowych zapachów.

3. Początkowo fermentacja w lodówce była w 12 stopniach, po stwierdzeniu estrowych zapachów skręciłem na około 8 stopni. Zapachy estrowe zanikły. Obecnie można wyczuć typowe dla koźlaków słodowo-opiekane aromaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć :)

 

Ja również dziękuję. Cieszę się' date=' że mogłem poznać Panią osobiście.[/quote']

Tylko proszę nie "Panią" :)

 

Sz. Panią :) ?

To oczywiście w żartach, myślę ze światek piwowarski mówi sobie po imieniu :)

Miałem być w Omercie, trasa wbita do GPSa .... wrrrrrrrrrrrr :) ..... no uda się następnym razem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

28.02 2012 (wtorek), od 17.00 zapraszam do Omerty na pokaz warzenia i piwowarskie dyskusje.

Do kotła powędrują surowce na dobrze chmielonego, krzepkiego lagera. Surowce dostarcza jak zawsze homebrewing.pl

Pokaz będzie odbywał się w nowej części Omerty (po lewej od drugiego baru).

Do zobaczenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.