Skocz do zawartości

Nowy rodzaj kega


uups

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie o to chodzi, że jednorazowy. Wysyłasz na drugi koniec kraju i nie martwisz się kiedy i czy wróci. Nie jest to żadna nowość, już parę lat temu pisało się o KeyKegu, z tym że nie przyjął się ze względu na wysoką cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie posiadam jednorazowy keg 30l w obudowie stalowej. Musze go rozpracować, nie wiem w jakiej technologii jest wykonany, ale jest ze zwykłej stali węglowej + ocynk + jakiś lakier. Fitting Flach A zaciśnięty na stałe. Podejrzewam ze w środku worek, lub tak jak jednorazowe beczki 5l. Zrobię za kilka dni foty i wkleję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to chodzi, że jednorazowy. Wysyłasz na drugi koniec kraju i nie martwisz się kiedy i czy wróci. Nie jest to żadna nowość, już parę lat temu pisało się o KeyKegu, z tym że nie przyjął się ze względu na wysoką cenę.

możeszz powiedzieć o jaką cenę chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to chodzi, że jednorazowy. Wysyłasz na drugi koniec kraju i nie martwisz się kiedy i czy wróci. Nie jest to żadna nowość, już parę lat temu pisało się o KeyKegu, z tym że nie przyjął się ze względu na wysoką cenę.

możeszz powiedzieć o jaką cenę chodzi ?

Piszę z pamięci czyli z niczego, ale chyba utkwiła mi cena 28 euro. Plus kilka euro za głowicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kegi z workiem mają te zaletę że nie potrzeba butli z CO2 - można wypychać powietrzem z kompresora. Wlot gazu nie jest nad piwo tylko w przestrzeń między kegiem a workiem. A worki można w środku wymieniać i nie trzeba myć kegów co też jest zaletą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z piwowarem z Paulanera o tych plastikowych kegach, dużo ich testowali i na razie żaden się nie nadał. Zbyt podatne na rozbicie, zbyt przepuszczalne dla tlenu.

Jest jeden typ, który trzymał parametry (nazwę zapomniałem), ale z kolei jest za drogi aby wejść do powszechnego użytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kegi z workiem mają te zaletę że nie potrzeba butli z CO2 - można wypychać powietrzem z kompresora. Wlot gazu nie jest nad piwo tylko w przestrzeń między kegiem a workiem. A worki można w środku wymieniać i nie trzeba myć kegów co też jest zaletą :)

Wiktor, koszt CO2 w porównaniu do ceny tego kega jest śmiesznie małą korzyścią. A wymiana worków też jest słabym pomysłem, bo chodzi o to, żeby to były kegi with one way ticket :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopyr nie chodzi o koszty a wygodę. Nie musisz dźwigać 20 kg butli z CO2, tylko mały kompresor powietrza, nie musisz ładować butli tylko raz na jakiś czas wymienić filtr powietrza. Po za tym możesz wypychać piwo wyższym ciśnieniem niż jest w kegu bez ryzyka przegazowania piwa.

 

Co do wymiany worka to mycie porządne KEGa to kilkanaście minut (zgodnie z GMP) a wymiana worka poniżej minuty. Ilość ścieków na mycie kega też ma znaczenie.

 

Ja pisałem ogólnie o kegach a nie o jednorazówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.