Jump to content
Sign in to follow this  
psuwik

2 pytania dotyczące fermentora

Recommended Posts

Hej! Na samym początku chciałbym napisać, że dopiero co zacząłem własną produkcję piwa ) Bardzo mi się to spodobało i zobaczymy jak mi to wyjdzie Stąd pytania mogą być naprawdę banalne A więc .... podczas zakupu zestawu do brewkitu, otrzymałem standardowo fermentor (plastikowy pojemnik 30l) + kranik + plastikowa uszczelka + 2 plastikowe korki + rurka fermentacyjna. I tutaj mam 2 pytania :

1) 2 plastikowe korki są szczelne (nie ma mają dziurki) i rozumiem, że jeden korek ma zakryć od góry rurkę fermentacyjną natomiast drugi jest do zakrycia pokrywy fermentora i włożenia do niego w/w rurki. Natomiast czy ten drugi korek (od pokrywy fermentora) nie powinien być z dziurką tak, żeby rurka fermentacyjna "wchodziła" do środka pojemnika ? Jak ma się odbywać "bąbelkowanie" w rurce skoro od spodu jest również zakryta korkiem ?

 

2) czytałem już nt cieknącego kranika - natomiast wszędzie opisany jest problem a nie ma opisanego rozwiązania - i u mnie też taki przypadek się pojawił. Wczoraj wieczorem zalałem 20l fermentor i okazało się, że cieknie z kranika (pomiędzy uszczelką zewnętrzną plastikową a pojemnikiem) - na szczęście co jakiś czas 1 kropelka Ale czy można temu zaradzić ? Czy dalszy proces przygotowania piwa ma sens ?

 

Z góry dzięki wielkie za pomoc - pytania pewnie są banalne, ale dla mnie dość istotne )

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

ad.1 Ktoś ci to źle wysłał. Powinieneś mieć jeden z otworem, drugi bez. Ale możesz sobie samemu wyciąć. Ten bez otworu nie jest do zakrywania rurki, tylko do uszczelnienia pokrywy - gdybyś chciał mieć szczelnie zamknięty fermentor i nie używać rurki.

ad. 2 Musisz poprostu go porządnie wkręcić w pojemnik i porządnie dokręcić z drugiej strony. Trochę siły i będzie ok!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.