Skocz do zawartości

2 pytania dotyczące fermentora


psuwik

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Na samym początku chciałbym napisać, że dopiero co zacząłem własną produkcję piwa ) Bardzo mi się to spodobało i zobaczymy jak mi to wyjdzie Stąd pytania mogą być naprawdę banalne A więc .... podczas zakupu zestawu do brewkitu, otrzymałem standardowo fermentor (plastikowy pojemnik 30l) + kranik + plastikowa uszczelka + 2 plastikowe korki + rurka fermentacyjna. I tutaj mam 2 pytania :

1) 2 plastikowe korki są szczelne (nie ma mają dziurki) i rozumiem, że jeden korek ma zakryć od góry rurkę fermentacyjną natomiast drugi jest do zakrycia pokrywy fermentora i włożenia do niego w/w rurki. Natomiast czy ten drugi korek (od pokrywy fermentora) nie powinien być z dziurką tak, żeby rurka fermentacyjna "wchodziła" do środka pojemnika ? Jak ma się odbywać "bąbelkowanie" w rurce skoro od spodu jest również zakryta korkiem ?

 

2) czytałem już nt cieknącego kranika - natomiast wszędzie opisany jest problem a nie ma opisanego rozwiązania - i u mnie też taki przypadek się pojawił. Wczoraj wieczorem zalałem 20l fermentor i okazało się, że cieknie z kranika (pomiędzy uszczelką zewnętrzną plastikową a pojemnikiem) - na szczęście co jakiś czas 1 kropelka Ale czy można temu zaradzić ? Czy dalszy proces przygotowania piwa ma sens ?

 

Z góry dzięki wielkie za pomoc - pytania pewnie są banalne, ale dla mnie dość istotne )

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.1 Ktoś ci to źle wysłał. Powinieneś mieć jeden z otworem, drugi bez. Ale możesz sobie samemu wyciąć. Ten bez otworu nie jest do zakrywania rurki, tylko do uszczelnienia pokrywy - gdybyś chciał mieć szczelnie zamknięty fermentor i nie używać rurki.

ad. 2 Musisz poprostu go porządnie wkręcić w pojemnik i porządnie dokręcić z drugiej strony. Trochę siły i będzie ok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.