Skocz do zawartości

piwko dla zonki


karlos

Rekomendowane odpowiedzi

moja zonka bardzo lubi redsa jablkowego czy jestem w stanie zrobic cos takiego w domu oczywiscie jak juz zaczne wazyc

Pamiętaj, że w reddsie efekt uzyskiwany jest poprzez chemiczne dodatki smakowe. Jabłko przecież tak nie smakuje :)

Możesz dla żony w formie odmiany zrobić np. piwo imbirowe, bo myślę, że nie warto się naginać do poziomu piw z fabryki. :)

 

ps: uważaj z słowem warzyć. Zdecydowanie pisze się przez erzet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja zonka bardzo lubi redsa jablkowego czy jestem w stanie zrobic cos takiego w domu oczywiscie jak juz zaczne wazyc

Jesteś w stanie zrobić coś znacznie lepszego :). Ze smakiem jabłkowym może być problem, ale np. piwa imbirowe wychodzą super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy one smakuja jak ten gingers czy jak mu tam bo to jest okropne

nie, nie :) na szczęście o wiele lepiej :). Ja nie piję sklepowych piw smakowych bo nie trawię chemicznych aromatów. A jeśli sama robię piwo imbirowe do "aromatyzowania" używam po prostu korzeń imbiru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to znaczy ze ze smakowych piwek to tylko imbirowe mozna wyczxarowac zonka bedzie niepocieszona

Można robić różne piwa smakowe dodając do brzeczki różnych soków np. malinowego lub skórkę curacao (gorzkiej pomarańczy), można też użyć miodu. Więc możliwości jest wiele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec napewno bede eksperymentowal szkoda tylko tego jablkowego bo zoneczka bardzo lubi jabluszka ale moze cos uda mi sie zdzialac

Można spróbować z sokiem jabłkowym, najlepiej prawdziwym - własnej roboty :). Niestety w tym względzie doświadczeń nie mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jesli potrzebujecie czystego soku z jabłek posiadam kilka butelek ( mogę podesłać) ,latem szwagier kupił profesionalną maszynę to wytłaczania soku z tych przepysznych owoców ,

problem jest tylko z surowcem bo coraz mniej sadów ze starymi odmianami , a kładziemy też nacisk na owoce nie pryskane ,posiadamy czysty sok bez domieszki cukrów czy wody (ale reklama ha ha )

a mam pytanie bo przypadkowo podsuneliscie mi pomysł ,czy sok dodać na ostatnie 5 min gotowania ,(sok jest pasteryzowany) jak myślicie i do jakiego rodzaju piwka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że odgrzewasz stare kotlety na potęgę ;). A co do dodawania soku do brzeczki to wątpię czy dało by to mocno jabłkowy efekt. W końcu cukier z niego zjedzą drożdże a zostanie ewentualnie posmak wina jabłkowego...czy chciałbym go w piwie, wątpię. Oczywiście nie zniechęcam do eksperymentów, twój browar rób piwo z czym ci się podoba. Ja gdybym miał spory zapas dobrego soku z jabłek zrobił bym z niego raczej cydr :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cydr już stoi w piwniczce ,choc część została skonsumowana ,masz racje z tym sokiem nie pomyślałem , jaki może finalny (drożdze+cukier =proste :) ) dzięki

 

Czemu wstydzisz się tego posta. I nie chcesz żeby wszyscy przeczytali. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam smak jabolów z lat 80-tych, łeb urywało ale smak był naprawdę pysznych jabłek. Ciekawe z czego to robili? Czy to był cydr? :)

 

Nie to nie był cydr - bo nie były gazowane. ;) To były jabole.(mamroty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu wstydzisz się tego posta. I nie chcesz żeby wszyscy przeczytali. ;)

nie wstydzę się tylko żle ustawiłem trzcionkę, na forum jestem od niedawna więc trochę błędów się na pewno przydaży :):beer:

Edytowane przez ewall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wstdze się tylko żle ustawiłem trzcionkę na forum jestem od niedawna więc trochę błędów się napewno przydaży :):beer:

 

No przydarza się..aż oczy bolą. Włącz sprawdzanie pisowni w przeglądarce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam smak jabolów z lat 80-tych, łeb urywało ale smak był naprawdę pysznych jabłek. Ciekawe z czego to robili? Czy to był cydr? :)

 

Chyba tak można nazwać. Cydr w sumie to przefermentowany sok jabłkowy. Nie każdy cydr musi być gazowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj offtopic sie robi:)

 

z sokiem jabłkowym bym uważał, może wyjść piwo a'la wino z posmakiem jabłek...

"dla żony" możesz dodać do zimnej brzeczki syropu malinowego, wyjdzie coś jak reeds malinowy (wymagany słodzik)

Dori napisala o imbirowym, też pewnie jest pyszne

zawsze też możesz zrobić IPA o zapachu grejpfrutów, albo dodać miodu do kufla z czymkolwiek

 

możliwości jest wiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.