Skocz do zawartości

Brunnenbräu, Pils Północno-Niemiecki


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Aromat 8/12

Czysty, chmielowy

 

Barwa 2/3

Bardzo jasny, opalizujący

 

Piana 6/6

Wysoka, trwała, gęsta

 

Smak 11/17

Mocno chmielowy, dość gorzki.

Wytrawny, wodnisty.

 

Goryczka 4/6

Lekko pozostająca

 

Odczucie w ustach 5/6

Przyjemne mimo dużego nachmielenia, nagazowanie duże, niezbyt pełne w smaku.

 

Razem 36/50

 

Piwo degustowaliśmy w trójkę. Dwóch sędziów uznało je za potężnie przechmielone, jeden był zdania, że jeszcze mieści się w stylu.

Niemniej jednak chmiel zdecydowanie gra pierwsze skrzypce w tym piwie, i w aromacie i w smaku, pod chmielem w zasadzie trudno cokolwiek wyczuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potężnie przechmielone

Ach, ja, dokładnie, jak oczekiwałem...

 

Dziękuję za bardzo dokładną ocenę! Z tym chmielem - chyba nie mogę inaczej! :beer:

 

Volker

Edytowane przez Brunnenbraeu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu to piwo nie było jakoś strasznie przechmielone, było smaczne, na pewno nie gorzkie. Co do koloru (bo to mnie zaskoczyło bardzo) był jasny ... bardzo jasny i "przeraźliwie" klarowne. Ogólne odczucia to lekko wodniste wytrawne trochę szorstkie w ustach bardzo orzeźwiające. Jedno z lepszych piw jakie piłem tego wieczora.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu to piwo nie było jakoś strasznie przechmielone, było smaczne, na pewno nie gorzkie. Co do koloru (bo to mnie zaskoczyło bardzo) był jasny ... bardzo jasny i "przeraźliwie" klarowne. Ogólne odczucia to lekko wodniste wytrawne trochę szorstkie w ustach bardzo orzeźwiające. Jedno z lepszych piw jakie piłem tego wieczora.

Pozdrawiam

Wydaje mi się, że ty jednak piszesz o piwie ryżowym :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... to chyba było to piwo które Volkert przyniósł do degustacji. Coś właśnie wspominał o stylu północno niemieckiego Pilsa. Ale, degustowaliśmy wtedy naprawdę dużo .... więc mogło mi się coś pomylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwa Volkera nie piłem, ale wydaje mi się, że północnoniemieckie pilznery są dużo bardziej chmielone i goryczkowe niż południowoniemieckie.

Tak, biorę na to poprawkę, tym bardziej że piwo nie było jakoś masywnie gorzkie, i całkiem pijalne. Tak na poziomie AIPA.

 

Z tym, że nie trafiłem jescze nigdy na komercyjny przykład tak mocno chmielony, ale też moje doświadczenie jest jeszcze dość ograniczone.

Sam natomiast zrobiłem kiedyś tak nachmielonego pilsa, i w konkursie przepadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.