Jump to content
Sign in to follow this  
coder

Brunnenbräu, Pils Północno-Niemiecki

Recommended Posts

Aromat 8/12

Czysty, chmielowy

Barwa 2/3

Bardzo jasny, opalizujący

Piana 6/6

Wysoka, trwała, gęsta

Smak 11/17

Mocno chmielowy, dość gorzki.

Wytrawny, wodnisty.

Goryczka 4/6

Lekko pozostająca

Odczucie w ustach 5/6

Przyjemne mimo dużego nachmielenia, nagazowanie duże, niezbyt pełne w smaku.

Razem 36/50

Piwo degustowaliśmy w trójkę. Dwóch sędziów uznało je za potężnie przechmielone, jeden był zdania, że jeszcze mieści się w stylu.

Niemniej jednak chmiel zdecydowanie gra pierwsze skrzypce w tym piwie, i w aromacie i w smaku, pod chmielem w zasadzie trudno cokolwiek wyczuć.

potężnie przechmielone

Ach, ja, dokładnie, jak oczekiwałem...

Dziękuję za bardzo dokładną ocenę! Z tym chmielem - chyba nie mogę inaczej! :beer:

Volker

Edited by Brunnenbraeu

Piwa Volkera nie piłem, ale wydaje mi się, że północnoniemieckie pilznery są dużo bardziej chmielone i goryczkowe niż południowoniemieckie.

W moim odczuciu to piwo nie było jakoś strasznie przechmielone, było smaczne, na pewno nie gorzkie. Co do koloru (bo to mnie zaskoczyło bardzo) był jasny ... bardzo jasny i "przeraźliwie" klarowne. Ogólne odczucia to lekko wodniste wytrawne trochę szorstkie w ustach bardzo orzeźwiające. Jedno z lepszych piw jakie piłem tego wieczora.

Pozdrawiam

W moim odczuciu to piwo nie było jakoś strasznie przechmielone, było smaczne, na pewno nie gorzkie. Co do koloru (bo to mnie zaskoczyło bardzo) był jasny ... bardzo jasny i "przeraźliwie" klarowne. Ogólne odczucia to lekko wodniste wytrawne trochę szorstkie w ustach bardzo orzeźwiające. Jedno z lepszych piw jakie piłem tego wieczora.

Pozdrawiam

Wydaje mi się, że ty jednak piszesz o piwie ryżowym :beer:

No tak... to chyba było to piwo które Volkert przyniósł do degustacji. Coś właśnie wspominał o stylu północno niemieckiego Pilsa. Ale, degustowaliśmy wtedy naprawdę dużo .... więc mogło mi się coś pomylić.

Piwa Volkera nie piłem, ale wydaje mi się, że północnoniemieckie pilznery są dużo bardziej chmielone i goryczkowe niż południowoniemieckie.

Tak, biorę na to poprawkę, tym bardziej że piwo nie było jakoś masywnie gorzkie, i całkiem pijalne. Tak na poziomie AIPA.

Z tym, że nie trafiłem jescze nigdy na komercyjny przykład tak mocno chmielony, ale też moje doświadczenie jest jeszcze dość ograniczone.

Sam natomiast zrobiłem kiedyś tak nachmielonego pilsa, i w konkursie przepadł.

Branie przykładu z komercyjnych to tak trochę nie na miejscu.

No hops, no Glory! Może doczekamy tego w PL.

Edited by jacer

Jacer, nie piłeś to nie krytykuj oceny :beer:

A gdzie ja ocenę krytykuję? Pokaż palcem.

Mówię, że piwo X z browaru Y może być całkowicie inne niż piwo X z browaru Z, a oba jeszcze w ogóle niezgodne z BJCP. :beer: I tak już się zaczyna dziać na świecie.