Skocz do zawartości

Pytanie o specyfikę słodów Carafa III a Carafa Special III


Rageofhonor

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem przez pomyłkę słód:

Słód Carafa ® typ III 1300-1500 EBC Weyermann ®

 

a powninenem kupić:

Słód Carafa ® Special typ III 1300-1500 EBC Weyermann ®

 

Jaka jest różnica?

Czy tylko taka że Słód Carafa ® Special nie ma łuski?

Co to zmienia w smaku?

 

 

dori - przeniosłam wątek do działu "Surowce"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko taka że Słód Carafa ® Special nie ma łuski?

Co to zmienia w smaku?

Tak. http://www.wiki.piwo.org/index.php/S%C5%82%C3%B3d_palony

 

Słody Carafa? Weyermanna występują także w wersji Specjal. Są to słody pozbawione łuski, dzięki temu nie wnoszą do piwa ostrej goryczki i posmaku spalenizny. Mogą być normalnie zacierane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam problem. Czy można samemu jakoś usunąć łuskę bo nie przepadam za bardzo za smakiem spalenizny. Kiedy najlepiej ją usunąć? Podczas śrutowania czy wcześniej?

Łuskę będzie Ci ciężko usunąć. Aby uniknąć posmaku spalenizny Carafę najlepiej dodać pod koniec zacierania, tuż przed filtracją i będzie dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem chyba całą łuskę przez przetarcie ziaren o sitko. Prawie nie zostało połysku na ziarnach.

 

Teraz pytanie: Planuję zacieranie przez godzinę i 2 przerwy. Chcę uzyskać ciemne słodkie piwo bez posmaku spalenizny. Ile dodać laktozy i czy po tym jak usunąłem luskę mogę dodać ten słód na początku zacierania. Będzie to tylko 25 g. W sumie mam 5 kg słodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co dzisiaj robię, robie po raz pierwszy. Dotychczas robiłem piwa z gotowych zestawów gdzie wszystkie słody były odważone. Laktozę pierwszy raz będę stosował dlatego nie wiem jak się ten specyfik stosuje.

Chcę uzyskać specyficzne piwo na wzór Karmi tylko z prądem. To co innego niż gdy robię piwo ze własnego słodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dokupiłem 500 g laktozy i podniosło o 2 BLG do 19 BLG. Czyli w sumie mam 750 g laktozy. Piwo robię w dymionie dlatego nie jestem dokładnie w stanie powiedzieć ile tego wyszło. Wygląda to na ok. 23 litry. Smakowo zapowiada się nieźle tylko mały problem jest. Pomyliłem korki i podczas zakładania lekko uszkodziłem końcówkę rurki fermentacyjnej. Czyli mam szkło w dymionie. Mogłem to zrobić też w fermentorze ale mi jest potrzebny na cichą lagera. Dodatkowo obawiałem się wielkiej piany i ucieczki z fermentora. Mam tylko nadzieję że wszystko wyląduje w gęstwie drożdżowej i nic nie trafi do butelek. Czyli przypuszczam że 750 g laktozy podniosło mi BLG o 3 BLG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Carafa III specjal (bez łuski) zaczerni jasne słabe~9blg piwo? Piwo z wędzonej pszenicy wg opisu 'grodziskie'. Zasyp ok 3kg czyli dałbym wg specyfikacji 5%=120~150gr. Pytanie dla kogoś kto używa tego słodu i ma doświadczenie. Chcę wykonać czarne piwo w kolorze (smak wędzony) ale tak abym nie miał kwasa bo nie wychodzą mi stouty, risy itp.

Edytowane przez GB...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
14 godzin temu, wielkiwykop napisał:

Cześć, nie mam pewności czy w dobrym miejscu zadaje pytanie...

 

American stout Ok 16 blg

6,2 kg zasyp 

kiedy wrzucić słód carafa 1 w przypadku tego piwa? Ilość 0,3 kg

razem ze wszystkimi czy na sam koniec zacierania? 

 

Z góry dziękuje za porady 

Potwierdzam, do stouta taką ilość od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.