Skocz do zawartości

Szczeciński panel degustacyjny - 25.06.2011


kretu

Rekomendowane odpowiedzi

Na wczorajszych warsztatach padła propozycja degustacji piw w sobotę 25.06.2011.

Odbędzie się ona u mnie ul.Krańcowa 24 Szczecin (prawie dokładnie zaznaczone na mapce) Start godzina 16 ale zapewne trochę potrwa wiec nie trzeba być punktualnym jeżeli komuś nie pasuje.

Oczywiście wszyscy szczecińscy piwowarzy są zaproszeni. Wstępnie było ustalone że można przyjść z małżonkami.

Niezależnie od pogody będzie grill węgiel zapewnię.

Jeżeli macie jakiekolwiek uwagi to piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wczorajszych warsztatach padła propozycja degustacji piw w sobotę 25.06.2011.

Odbędzie się ona u mnie ul.Krańcowa 24 Szczecin (prawie dokładnie zaznaczone na mapce) Start godzina 16 ale zapewne trochę potrwa wiec nie trzeba być punktualnym jeżeli komuś nie pasuje.

Oczywiście wszyscy szczecińscy piwowarzy są zaproszeni. Wstępnie było ustalone że można przyjść z małżonkami.

Niezależnie od pogody będzie grill węgiel zapewnię.

Jeżeli macie jakiekolwiek uwagi to piszcie.

Tak, można przyjść z małżonkami, ale nie jest to wymagane :beer:

 

Do zobaczenia w sobotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 90% będę, prawdopodobnie spóźnię się trochę, ale mam nadzieję, że zostawicie co nie co do degustacji :beer:. Postaram się zabrać APA ala grodziskie, FES, Koelsha w dwóch wersjach i może coś mniej lub bardziej stylowego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakimi jesteście degustatorami, jeżeli nie smakujecie różnicy między Dunkelweizen i Dubbel...

 

:smilies::smilies::okey:

Haha, nie "jesteście" tylko "jesteśmy". Z drugiej strony fajnie byłoby spróbować pszenicy, która leżakowała ponad rok. Moja niestety nie ma szans tyle przetrwać :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne podziękowania dla gospodarza wczorajszego spotkania. Impreza naprawdę udana. Jedzenia i trunków do degustacji pod dostatkiem :(. Podziękowania należą się również Volkerowi oraz reszcie piwowarów za bardzo cenną i (mam nadzieję) szczerą ocenę piw. Mam nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie tego typu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mi ta impreza barzo się podobała. Fajna zabawa! Serdecznie dziękuję kretowi za gościnność, a zgadzam się, że koniecznie musimy to kiedyś powtórzyć. Nawet jeżeli wybor będzie trochę mnieszy - 20 różnych piw to też byłoby już coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dziękuje wam za przybycie. Naprawdę super spotkanie.

 

A Andy koniecznie poproszę o przepis na tę babkę piwną bo jest świetna (właśnie się nią zajadam i żałuje że wczoraj zapomniałem ją wyłożyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z prośbą podaję przepis na babkę piwną

 

 

3 szklanki mąki

 

1,5 szklanki cukru

 

1 szklanka jasnego piwa (najlepiej mocno wysyconego co2 nie koniecznie super smaczne)

 

1 szklanka oleju

 

4 jajka

 

2 łyżeczki proszku do pieczenia

 

1/2 łyżeczki soli

 

cukier waniliowy

 

cukier puder do posypania lub lukier

 

Jajka ucierać z cukrem na gładką masę. Ucierając, dodawać mąkę z proszkiem i cukrem waniliowym oraz stopniowo olej. Wlać piwo i wymieszać. (najlepiej na początku porządnie utrzeć jajka z cukrem na gładki kogel mogel i wtedy dodawać resztę składników)

 

Ciasto przełożyć do wysmarowanej tłuszczem i wysypanej mąką dużej foremki do babki (ewentualnie długiej keksówki).

 

Wstawiać do nagrzanego piekarnika

 

Piec 45 minut, temp. 180°C (w gazowym piekarniku 190)

 

Posypać cukrem pudrem lub polać lukrem.

 

Zapomniałem dodać, że do babki dodać należy żurawinę ewentualnie rodzynki

Edytowane przez Andy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.