Jump to content
coder

OSTRY DYŻUR - wątek TYLKO dla potrzebujących pilnej pomocy !

Recommended Posts

Panowie chce zrobić jasne pszeniczne cytrusowe   https://esencjesmaku.pl/pl/p/JASNE-PSZENICZNE-CYTRUSOWE-12-BLG-zestaw-na-bazie-ekstraktow-slodowych/900   i moje pytanie brzmi, ile gramów skórki pomarańczy i curacao mam wsypać do gotującej się brzeczki? 

Zazwyczaj z zestawów wszystko było tak odmierzone, żeby nic nie zostawało. Jeżeli skórek masz coś po około 20g, to zapewne jest też tak w tym przypadku

Edited by Grzegorz Żukowski

2 minuty temu, Grzegorz Żukowski napisał:

Zazwyczaj z zestawów wszystko było tak odmierzone, żeby nic nie zostawało. Jeżeli skórek masz coś po około 20g, to zapewne jest też tak w tym przypadku

Już doczytałem że wszystko jest w zestawie,  o ja głupi hehe

Czołem,

Nachmielona. Woda z chmielem. Takie proste a jednak nie. 

tl:dr: jak zrobić dobrą Nachmieloną? 

long:

po pierwszych dwóch warkach zostało mi stroche Simcoe i Amarillo i wpadłem na to, żeby jako swego rodzaju urozmaicenie dnia codziennego i pracy przed komputerem, zrobić wode z chmielem. Troche szukałem, ale żadnego faktycznie trafionego przepisu nie znalazłem. 

Ideas? 

Sama herbatka chmielowa do picia? Nie wiem, czy to będzie dobre. Może lepiej zastanów się nad zrobieniem podpiwka. W razie czego możesz wykorzystać trochę gęstwy z warki, to będzie na drożdżach piwowarskich

Edited by Grzegorz Żukowski

Czołem,
Nachmielona. Woda z chmielem. Takie proste a jednak nie. 

tl:dr: jak zrobić dobrą Nachmieloną? 

long:
po pierwszych dwóch warkach zostało mi stroche Simcoe i Amarillo i wpadłem na to, żeby jako swego rodzaju urozmaicenie dnia codziennego i pracy przed komputerem, zrobić wode z chmielem. Troche szukałem, ale żadnego faktycznie trafionego przepisu nie znalazłem. 

Ideas? 
Temat raczej BARDZO MOCNO nie na ostry dyżur.

BTW https://www.piwo.org/forums/topic/26287-woda-chmielowa-ochłoda-w-gorące-dni/

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Jestem właśnie w sklepie z oringami. Podpowiedzcie mi jakie oringi na połączenia 1/2 3/4 i 1/4 cala.

Wysłane z oddziału Poczty Polskiej przy użyciu Tapatalka

Mogę Ci podać średnice zewnętrzne rur:

1/2 - 21,3 mm

3/4 - 26,9 mm

1/4 w połączeniach gwintowanych nie występuje jedynie 3/8 a to jest 17,2 mm

Zwracam honor 🙂 Nie spotkałem się z takim, w pracy z reguły zaczynam od 1/2" a kończe na DN500 i te średnice zewnętrzne mam w głowie. 

Coś w tle widać, że fajny układ zrobiłeś. Pochwal się co to za cudeńko :)

To zdjęcie z pracy, maszyna do prania uszczelek w specjalnym sylikonie

To zdjęcie z pracy, maszyna do prania uszczelek w specjalnym sylikonie

Cześć. Właśnie będę wysładzać pumpkin ale. Czy przy filtracji mogę użyć gałązek jałowca? Czy zaryzykować i lecieć na sraczwężyku

Witam wszystkich, 

zaznaczam, że pierwszy raz warzę piwo z brewkita "Bulldog Hamer Of Thor". W tym zestawie jest torebka z chmielem (hop tea bag), która mi się przerwała i chmiel wypłynął na zewnątrz. Czy mogę dodać ten chmiel do brzeczki? Na opakowaniu próżniowym było napisane, "nie otwierać torebki" i nie jestem pewny.

Z góry dziękuję za pomoc :)

Open carefully, remove tea bag (do not open it). Soak in a cup of boiling water for 10 minutes.  Add mixture including hop bag to your brew before adding yeast. Mix well, add beer yeast. Leave hop bag in brew during fermentation.

Czyli wychodzi na to, żeby zaparzyć.

Edited by Luksairo

Możesz gotować moczyć 10 minut i wlać wszystko przed zadaniem drożdży - tyle, że przed rozlewaniem będziesz to musiał odfiltrować.

Edited by fotohobby

Hmm, wg instrukcji mam dodać chmiel po 4 dniach fermentacji.  Tak czy siak uzyskałem odpowiedź. Dzięki za pomoc :)

Edited by Luksairo