Skocz do zawartości

OSTRY DYŻUR - wątek TYLKO dla potrzebujących pilnej pomocy !


coder

Rekomendowane odpowiedzi

jasne, nie ma to znaczenia.Pytam dlatego, że nie domknąłem do końca pokrywy fermentora i dziś przyłożyłem nos w tym miejscu, wyczuwając dziwny aromat, którego nie potrafię zdefiniować, chociaż wmawiam sobie, że to zapach whiskey amerykańskiej. I zastanawiam się, czy płatki dębowe - już na etapie cichej fermentacji - wprowadzają jakiś taki aromat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie i Panów:-)

 

Wczoraj w trakcie gotowania brzeczki nastąpiła awaria w sieci gazowej. Dzis po powrocie z pracy na powierzchni brzeczki duża piana. Smak ok, nie czuć kwasu ani kanalizacji. Pytanie: wylac i czy gotowac i chmielić?

Piwo - klasyczna 12

Edytowane przez panoramiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie i Panów:-)

 

Wczoraj w trakcie gotowania brzeczki nastąpiła awaria w sieci gazowej. Dzis po powrocie z pracy na powierzchni brzeczki duża piana. Smak ok, nie czuć kwasu ani kanalizacji. Pytanie: wylac i czy gotowac i chmielić?

Piwo - klasyczna 12

Będzie lambik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używaliście płatków owsianych w AIPA? celem poprawienia piany.

Zastanawia mnie czy paczka 400g wpłynie niestylowo na smak.

Nie wiem czy sypać czy przejść się po okolicznych marketach w poszukiwaniach jęczmiennych albo pszenicznych.

W biedrze dostane? ktoś się orientuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie wniosą aż tak dużo? :)

będę celował w ~25L do tego jedynie 5kg pilz i czerwonego z 200g pod kolor. zacieranie 66-67. także body powinno wyjść dość cienkie.

Pszenice NS używałem od wielu warek, daje ciasto nie pianę :) , ale teraz po prostu zapomniałem znajomemu powiedzieć, aby mi przywiózł i niestety najprędzej po weekendzie. Także pomyślałem o płatkach owsianych.

Postanowiłem już dziś nie warzyć, więc jutro z rana po kilku sklepach poszukam pszennych, które ciężko spotkać, podobno..

Wiem, że w sklepie są płatki ryżowe, jak one na smak i pianę działają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używaliście płatków owsianych w AIPA? celem poprawienia piany.

A po co? Dobrze przeprowadzony proces warzenia, odpowiednia fermentacja, ilość cukru, temperatury dojrzewania i degustacji, i piana musi być taka jaką chcemy mieć. Nigdy jeszcze nie miałem problemów z pianą, nie rozumiem takich pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pilnie pomocy - za chwilę butelkuję. W jakie nagazowanie celować z Hefeweizenem? Kalkulatory pokazują szalone wartości dla tego stylu (rzędu 3.3-4.5 vol.) - wątpię, aby butelki przeżyły coś takiego. Już przy 3.3vol wychodzi mi 4,86 g/butelkę 0,5g i chyba w coś takiego bym celował - trochę obawiam się żeby dawać więcej.

Edytowane przez ThoriN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.