Skocz do zawartości

OSTRY DYŻUR - wątek TYLKO dla potrzebujących pilnej pomocy !


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Najczęściej używa się folii aluminiowej, czasami korek z rurką.

to że czegoś używa się najczęściej nie znaczy że jest najlepszym rozwiązaniem.

A jeśli się używa rzadziej, to co? :rolleyes:

Pozostańmy przy własnych rozwiązaniach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powietrze na pewno będzie przenikać pod folię, to nie jest zamknięcie gazowo szczelne.

 

Pytanie zatem brzmi, czy ta ilosc co da rade wymieszac sie pod szczelinami pod folia wystarczy dla zdrowego rozwoju drozdzy?

 

 

PS

Samemu uzywam folii, ale musze przemyslec sprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dubbel (20l) po 36 godzinach od zadania startera drożdży 1388 Belgian Strong Ale odfermentował z 16°Blg -> 5°Blg. Zacieranie (66°C - 60', 74°C - 10', mash out). Temperatura otoczenia: 25°C. Na powierzchni skrawki rachitycznej piany.

 

Pytanie: czy jest sens dodawać jeszcze partię syropu cukrowego (powiedzmy 0,25kg) żeby drożdże podjęły pracę czy też pozwolić piwku z tydzień pracować. Belgijskie drożdże to żarłoki, więc podejrzewam, że coś tam będą ciągle wcinały. Ewentualnie jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy doradźcie chce popełnić dzisiaj 2 wareczki. Jedna w trakcie warzenia, druga wieczorkiem. Ma to być PaleAle. Mam 4kg Pale ale i ze 250gr Caramel light 20-40 ebc, producent Bestmalz Niemcy. Moje pytanko czy ten carmelowy się nada czy też nie?

Drożdże us-05 czy danstar nothingam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dubbel (20l) po 36 godzinach od zadania startera drożdży 1388 Belgian Strong Ale odfermentował z 16°Blg -> 5°Blg. Zacieranie (66°C - 60', 74°C - 10', mash out). Temperatura otoczenia: 25°C. Na powierzchni skrawki rachitycznej piany.

 

Pytanie: czy jest sens dodawać jeszcze partię syropu cukrowego (powiedzmy 0,25kg) żeby drożdże podjęły pracę czy też pozwolić piwku z tydzień pracować. Belgijskie drożdże to żarłoki, więc podejrzewam, że coś tam będą ciągle wcinały. Ewentualnie jakieś propozycje?

 

Daj mu jeszcze parę dni, ma szanse jeszcze spokojnie sam zejść o 1-2 Blg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy doradźcie chce popełnić dzisiaj 2 wareczki. Jedna w trakcie warzenia, druga wieczorkiem. Ma to być PaleAle. Mam 4kg Pale ale i ze 250gr Caramel light 20-40 ebc, producent Bestmalz Niemcy. Moje pytanko czy ten carmelowy się nada czy też nie?

Drożdże us-05 czy danstar nothingam?

 

1. Nada się

2. Danstar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Porter co Ty taki niecierpliwy jesteś? ;) Pozwól temu piwku jeszcze trochę popracować, myślę, że drożdże w tej sytuacji wcale nie potrzebują wsparcia, aby podjąć pracę, bo one wciąż pracują.

@Mcpol1 pewnie, że ten karmelowy się nada, jest to odpowiednik Carahella. Danstary powinny lepiej pasować do tego piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Mam też następne pytanie jeśli to mają być danstary. Mam saszetkę 11,5 gr jakieś austriackie. Wdg instrukcji należy je zrehydratyzować i ilościowo dodać 1gr na 1 ltr brzeczki. Do tej pory gdy robiłem rehydratyzację to brałem pół saszetki na 20 ltr warki. Rozpuścić całą saszetkę czy będzie to za dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.