Skocz do zawartości

OSTRY DYŻUR - wątek TYLKO dla potrzebujących pilnej pomocy !


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Po 15 dniach zlałem Tea Pale Ale na cichą. Chciałem zebrać gęstwę US-05 ale wygląda ona dziwnie (foto), coś na kształt granulek z serka grani. Podczas gotowania brzeczki popełniłem błąd i zamiast 10 min gotowałem mech irlandzki przez 30 min. Przypuszczam,że to powód dziwnego wyglądu gęstwy. Zbierać czy do wylania?

 

post-16465-0-10112600-1494616729_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Zrobiłem American Stouta 15blg , użyłem drożdży gozdawa us west coast ( wcześniej uwodnione ) zadane w sobotę rano (13.05) do dziś jakoś nie ruszyły (48h), resztka ze szklanki, w której uwadniałem poszła z odrobiną brzeczki na test FFT i te pracują ładnie.

Nie wiem czy czekać czy zadać kolejne, mam jeszcze us-05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej powinna być przynajmniej jakaś niewielka piana. Możesz sprawdzić czy ekstrakt nie spada. Ja osobiście, jeśli mi w ciągu 24h nie rusza to dorzucam suchary, nawet nie sprawdzam ekstraktu, bo mi się nie chce, a jedna paczka to nie majątek. Dobrze, że masz US-05, zawsze trzeba mieć paczkę na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaria taboretu?

Zacząłem właśnie rozstawiać sprzęt, wkręcam wężyk od gazu do taboretu, a mój taboret wygląda tak:

dziwny taboret

Nie wiem, czy tak było zawsze, tylko było to zakryte tą tabliczką znamionową i 16 warek na tym ugotowałem, czy coś mi odpadło, ale to wygląda dosyć podejrzanie i niebezpiecznie. Wiecie, od góry się wkręca ten wężyk z zaworem, a tu zaraz taka dziura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaria taboretu?

Zacząłem właśnie rozstawiać sprzęt, wkręcam wężyk od gazu do taboretu, a mój taboret wygląda tak:

 

Nie wiem, czy tak było zawsze, tylko było to zakryte tą tabliczką znamionową i 16 warek na tym ugotowałem, czy coś mi odpadło, ale to wygląda dosyć podejrzanie i niebezpiecznie. Wiecie, od góry się wkręca ten wężyk z zaworem, a tu zaraz taka dziura.

mój też tak ma , nic ci nie odpadło, to jest wlot powietrza a przesuwaniem blaszki regulujesz ilość powietrza przecież

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Awaria taboretu?

Zacząłem właśnie rozstawiać sprzęt, wkręcam wężyk od gazu do taboretu, a mój taboret wygląda tak:

 

Nie wiem, czy tak było zawsze, tylko było to zakryte tą tabliczką znamionową i 16 warek na tym ugotowałem, czy coś mi odpadło, ale to wygląda dosyć podejrzanie i niebezpiecznie. Wiecie, od góry się wkręca ten wężyk z zaworem, a tu zaraz taka dziura.

mój też tak ma , nic ci nie odpadło, to jest wlot powietrza a przesuwaniem blaszki regulujesz ilość powietrza przecież

 

Dzięki kolego. Warto czytać instrukcje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która metoda obliczania IBU jest bardziej powszechna? Korzystam z kalkulatora pobranego z tego portalu i tam są metody Rager i Tinseth. Różnice są spore.

To nie jest pytanie na ostry dyżur. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymałem Polish IPA na cichej, ostatnie dni były upalne (nawet do 24-25 stopni otoczenia) i dziś przy butelkowaniu piwo wydawało się być dość kwaśne. Teraz mam pytanie czy była to infekcja? Wpływ temperatury? Czy możliwym jest że jedno i drugie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obaw, będzie dobrze. Jeżeli nie gmerałeś w fermentorze zbyt często to nic się nie powinno przytrafić. Oczywiście infekcja nawet przy zachowaniu reżimu czystości przy warzeniu i fermentacji zawsze jest możliwa ale myślę że będzie ok. Przy pierwszych warkach człowiek zawsze troszkę przewrażliwiony. Otworzysz za tygodnie buteleczkę testową, w odpowiedniej temperaturze, i sam się przekonasz co i jak ...:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obaw, będzie dobrze. Jeżeli nie gmerałeś w fermentorze zbyt często to nic się nie powinno przytrafić. Oczywiście infekcja nawet przy zachowaniu reżimu czystości przy warzeniu i fermentacji zawsze jest możliwa ale myślę że będzie ok. Przy pierwszych warkach człowiek zawsze troszkę przewrażliwiony. Otworzysz za tygodnie buteleczkę testową, w odpowiedniej temperaturze, i sam się przekonasz co i jak ... :))

Dzięki za dodanie otuchy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.