Skocz do zawartości

OSTRY DYŻUR - wątek TYLKO dla potrzebujących pilnej pomocy !


coder

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, x1d napisał:

Wysłodzić i zamiast wody w drugim użyć brzeczki z pierwszego.

To wiem. Pytałem o to czy wyrzucać młóto, czy dodać zacier do niego i wyslodzic wszystko.

 

Finalnie wyrzuciłem, chyba i tak by mi nie weszło do fermentora ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Kilka godzin do katastrofy? Czytam forum od dwóch tygodni. Pierwsza warka. Kupiłem taki zestaw startowy z brewkitem https://allegro.pl/oferta/domowy-browar-zestaw-do-warzenia-piwa-piwo-domowe-10743076193 Wczoraj (godzina 22) wrzuciłem zamknięte opakowanie brewkita do gorącej wody (ok 60stopni) w celu podgrzania tegoż, aby łatwiej można go było wylać z tego worka. Wyciągnąłem ze zlewu po 5 minutach, odkręciłem korek i zacząłem przelewać tenże brewkit do gotującej się wody w garnku. I w tym momencie chwyciłem się za głowę - pod spodem brewkita była przyklejona saszetka z suchymi drożdżami. Przez nieuwagę zapomniałem o niej. Brewkita zagotowałem, odstawiłem na noc do ostudzenia. Aktualnie zupę z brewkitem i słodem mam zagotowaną, odstawioną na bok. Saszetkę na razie nie rozpakowałem. Pytanie:
1. Czy zniszczyłem suche drożdże w saszetce? Nie mam zapasowych. Nie mam szybkiego dostępu do sklepu w okolicy (południe Polski - okolice Kęt i Oświęcimia)

Próbować dehydratyzacji i zadania tych drożdży?

Pozdr. Jarek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo uwodnić wtedy gdy brzeczka będzie miała właściwą temperaturę do zadania drożdży. Równolegle szukać w okolicy piwowara na wszelki wypadek mogącego poratować (https://www.piwo.org/membermap/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, emsc napisał:

Jak coś to mogę poratować paczką us05 lub gęstwą fm10 tylko byś musiał do Bielska podjechać.

Dzięki. Trzymam za słowo. Uwodniłem drożdże w 16 stopniach na 20 minut. Wlałem do brzeczki, która miała 15 stopni i poszło to do garażu (o 18tej), gdzie mam 16 stopni. Zobaczymy czy zacznie to bulkać do jutra (będę w BB wieczorem na Diunie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, piwko bloody Orange ipa, 8 dzień fermentacji burzliwej. Chcę właśnie zlewać na cicha z pulpa i chmielem ale piwo ciągle bulgocze co 2-3 minuty. Czy to oznacza że fermentacja burzliwa jeszcze się nie skończyła? Temperatura stała 19-20 stopni (otoczenia). Czy mogę spokojnie zlewać na cicha i wtedy sobie reszta dofermentuje? Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!!! 

Nastawiłem imperial coffee stouta blg początkowe 25 fermentowalo prawie miesiąc była dodana laktoza i kawa zalana burbonem prawie 0,5l na 25l 

Dzisiaj przymierzałem się do zlewania i na refraktometrze wskazanie to 17blg czy dodatki mogą tak przekłamywać odczyt? Wyprowadzam się z mieszkania i chciałem już zabutelkowac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Izbor Mściwy napisał:

refraktometrze wskazanie to 17blg

Refraktometr pokazuje w BRIX. To wartość po przeliczeniu, czy bezpośrednio odczytana?  Zmierz najpierw spławikiem. Przefermentowanego piwa, a szczególnie mocnego i z dodatkami nie powinno się mierzyć refraktometrem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem, wydaje mi się że już przeliczylem i teoretycznie wychodzi ok 2.5 BLG. Więc jeszcze tylko dopytam i kończę żeby nie zasmiecac tematu. Skoro spadło do 2.5 BLG to teoretycznie fermentacja jest zakończona więc dlaczego piwo ciągle dosyć mocno pracowało? Bulgotanie co 2-3 minuty. 

Edytowane przez fafd7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, smola napisał:

Jeśli podniosłeś temp pod koniec, to zwyczajnie zaczął się uwalniać dwutlenek węgla rozpuszczony w cieczy.

Warunki fermentacji takie same przez cały okres fermentacji burzliwej. Stabilne 19-20°. Resztę doszukam na innych działach żeby nie zasmiecac ? dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gawron napisał:

25 blg z laktozą zeszło do 2,5.

nie te piwo

2 godziny temu, fafd7 napisał:

Witam, piwko bloody Orange ipa, 8 dzień fermentacji burzliwej. Chcę właśnie zlewać na cicha z pulpa i chmielem ale piwo ciągle bulgocze co 2-3 minuty. Czy to oznacza że fermentacja burzliwa jeszcze się nie skończyła? Temperatura stała 19-20 stopni (otoczenia). Czy mogę spokojnie zlewać na cicha i wtedy sobie reszta dofermentuje? Pozdrawiam

Edytowane przez smola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich.

Mam następujący problem. Mianowicie wczoraj chciałem sobie uwarzyć pierwszą warkę tzw "rozgrzewkową" po dłuższej przerwie. Pacjent to English Pale Ale 11Blg. Moim problemem jest to, że chcąc uwodnić drożdże S-04 pomerdały mi się temp. i zamiast poniżej 30 stopni wrzuciłem je do wody o temp. 39,5. Co prawda zrobiła się pianka jak zwykle ale jakoś więcej tego jednak pływało po dnie szklanki. Dodatkowo drożdże były przeterminowane o 3miechy (trzymane w lodówce). Dziś rano zero oznak fermentacji (gdzie zwykle już większość piw była w pełni pracy) i tylko lekkie kółko z drożdżowej pianki na środku. Mam jeszcze saszetkę S-05 w terminie i teraz pytanie czy można to jeszcze uratować dodając je teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.