Skocz do zawartości

OSTRY DYŻUR - wątek TYLKO dla potrzebujących pilnej pomocy !


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Do udrażniania rur najczęściej stosuje się wodorotlenek sodu lub potasu - być może, tutaj dodali jeszcze jakiś związek chloru. Na pewno, toto wybije wszystko co się rusza - tylko warto potem bardzo dokładnie wypłukać wszystko wodą. A potem pewnie zdezynfekować po tej wodzie, i wtedy wystarczy już jakiś Oxi czy Starsan.

Wysłane z mojego LEX820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Achtung Achtung ! Rozszczelnił sie kranik i piwerko cieknie. Znalazłem awaryjny kranik ale na w środku plesń. Czy wymycie, wyparzenie i moczenie w starsanie załatwi temat pleśni? Nie mam jak podjechać po kranik bo z dzieciakami jestem i nie mam się jak ruszyć... 
Wystarczy najzwyklejszy ocet spirytusowy.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Pinio napisał:

Pytanie dotyczy cydru (Sok tłoczony z jabłek 10l + 0,5l soku z malin) 12 blg, po 3 tygodniach fermentacji (przestało bulkać 4 dni temu), otworzyłem fermentor i zobaczyłem coś takiego jak na zdjęciu.

czy to pleśń? Jeśli tak, to czy można coś z tym jeszcze zrobić?

IMG_20190610_214145.jpg

IMG_20190610_214217.jpg

Plesn raczej, nie choc zdjecie kiepskie. 

Stawialbym na drozdze, ktore sie oderwaly z tych zlogow na sciankach i sobie plywaja. 

Opcja druga to powstajaca blona z brettow. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć, mam dość dziwny problem. Dostałem od znajomego 5kg slodu. Myślałem, że to pilznenski i chciałem robić koelsha, ale po mentnosci i problemach z filreacja myślę, że to będzie pszeniczny. Teraz pytanie, o drożdże. Mam suche s33 i k97 (ew us05), czy s33 będą ok? Po tym piwie planuje jeszcze grodziski. 

 

Cały zasyp to ten jeden słód (5kg)

blg 12*

15624041165812878648412337210468.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam 22 l brzeczki 12,5 BLG, zasyp 90% pszenica 10% pilzneński. Drożdże Mauribrew Weiss Y1433 zadane ok 37 godzin temu i całkowity brak oznak fermentacji czyli nie bulka ;), brak piany, brzeczka generalnie nie wygląda na skolonizowaną. Dla porządku dodam, że drożdże uwodnione, brzeczka napowietrzona mikserem, dodane w 15 st.C., wcześniej z tymi grzybami nie miałem problemu. Zakładam, że fermentacja już nie ruszy, więc dzisiejszego wieczoru chciałbym piwo jakoś reanimować.

W lodówce mam jeszcze Safale BE-256 i US-05 a także jakieś amerykańskie chmiele. Które z tych drożdży dodać i co z ewentualnym chmieleniem na zimno czy innymi dodatkami, żeby piwo wyszło smaczne?

Z góry dzięki za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Robię Ekuanot IPE na SafAle S-33. BLG początkowe - 16. Fermentcja w lodówce z programatorem - 18st.

Fermentacja burzliwa trwała tylko 1,5 dnia - podczas bulgotania piękny zapach mango.
Po zakończeniu burzliwej pojawił się kwaśny zapach, zniknął po kilku dniach.
Po 2 tygodniach mierzę BLG - 7,5. Zmieniłem temp na 19st. Po następnym tygodniu - znowu 7,5BLG.
Chyba fermentacja stanęła. Zwiększyłem temperaturę do 20,5 st. ale jakoś wątpię żeby to pomogło.

Czy mogę dodać drożdzy na tym etapie? Muszą być te same czy mogą być inne?
Czy ktoś jest z Torunia i w weekend jest w stanie poratować mnie jakimiś drożdżami?

Jakieś inne pomysły co zrobić?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 litrów, 2x S-33.
BLG mierzyłem balingomierzem (spławikiem?).
Uwadaniałem drożdże, wszystko "książkowo". Mineło z godzinę, półtorej zanim trafiły do napowietrzonej brzeczki.
Przy zacieraniu trochę za bardzo podgrzałem (do 80st., ale tylko miejscowo i bardzo szybko sie schłodziło do 68st po przemieszaniu).

Aktualnie w smaku i zapachu bardzo na plus.

 

Edytowane przez magharry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, magharry napisał:

Mineło z godzinę, półtorej zanim trafiły do napowietrzonej brzeczki.

To niestety mało "książkowo". Powinno to trwać nie dłużej niż pół godziny. Potem drożdże zaczynają głodować i trup ściele się gęsto.

Temperatury fermentacji nie były jakoś bardzo niskie, ale faktycznie coś za szybko skończyły, zeżarły raptem połowę. Sprawdź spławik, może z min coś nie jest w porządku. Może masz drugi dla porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam drugiego do porównania, ten dopiero co kupiłem bo poprzedni zbiłem.
Jeśli przetrzymałem drożdże, i to jest przyczyna, to czy mogę teraz dorzucić nowych?
Muszą być S-33 czy może być coś innego?

Rozumiem, że jakbym na tym etapie zaprzestał i zabutelkował, to oprócz mniejszej ilości alkoholu, w niekorzystnym scenariuszu, drożdże mogłyby się obudzić jakimś cudem i sprawić mi niespodzianki w postaci granatów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie jest 7,5°Blg, to granaty są pewne, chyba ze piwo spasteryzujesz, ale i tak bym się obawiał, czy coś tam nie ruszy z czasem.

1 Sprawdzałeś go na czystej wodzie?

2 Czy pomiar początkowy był robiony tym cukromierzem czy poprzednim?

Może warto wykalibrować balingomierz na roztworach o znanym Blg i sprawdzić czy prawidłowo pokazuje. Być może tu jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem winą jest zbyt mało drożdży czyli to co korzen16 napisał. Książkowo to 15-20 minut. 

Dodałbym nowych drożdży ze dwie paczki bo raczej słabo się namnożą. Nie napowietrzaj już, a do kubka do uwadniania po 10 minutach dodaj trochę tego niedofermentowanego piwa, po kolejnych 5 następną porcję. 

I najważniejsze - pamiętaj że grzebiesz przy fermentującym piwie także najwyższe standardy higieny, łapy zdezynfekuj, nie rób przeciągów itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób jak pisze Henx, Przy tym co jeszcze zostało do zrobienia może nowe drożdże pomogą

10 godzin temu, magharry napisał:

Muszą być S-33 czy może być coś innego?
 

A co masz innego na stanie?

Jeżeli musisz dokupić, to te same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, napisałem ze zwiększyłem do 19 a tuż przed napisaniem posta do 20,5 z dopiskiem ze watpie żeby to pomogło. To był późny i zimny wieczor wiec właściwa temp wskoczyła dopiero następnego dnia. I dopiero po dwóch dniach w temp miedzy 20,5-21,5 zaczęło się coś dziać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Henx napisał:

To nie zawracaj więcej dupy. 

 

Błyskotliwość na wysokim poziomie. Podobnie jak czytanie ze zrozumieniem. Od tego jest ten wątek, żeby pomagać. Jak masz z tym problem to po co w ogóle odpisujesz? Najlepiej nie odpisuj, żeby nie zrażać kolejnych nowych amatorów domowego warzenia piwa, którym problem rozwiąże się sam z siebie i fakt ten Cię zirytuje bo ruszyłeś palcami żeby doradzić a tu o, niepotrzebnie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.