Skocz do zawartości

OSTRY DYŻUR - wątek TYLKO dla potrzebujących pilnej pomocy !


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję pomocy bo nie wiem co zrobić. 

Zrobiłem chocolate milk stout. Zacieranie na lenia w około 65stopniach, dodałem niecały kilogram laktozy i otrzymałem 21l brzeczki 15,5blg

Drozdze s04 uwodnione

Fermentacja przez tydzień w temp. 16,5st.po tygodniu spadło tylko do 9,5blg. Przeniosłem w cieplejsze miejsce i ok 22stopni ale fermentacja nie ruszyła ponownie. Co teraz z tym zrobić, dodać nowe drożdże? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję pomocy bo nie wiem co zrobić. 
Zrobiłem chocolate milk stout. Zacieranie na lenia w około 65stopniach, dodałem niecały kilogram laktozy i otrzymałem 21l brzeczki 15,5blg
Drozdze s04 uwodnione
Fermentacja przez tydzień w temp. 16,5st.po tygodniu spadło tylko do 9,5blg. Przeniosłem w cieplejsze miejsce i ok 22stopni ale fermentacja nie ruszyła ponownie. Co teraz z tym zrobić, dodać nowe drożdże? 
Balingomierzem czy refraktometrem pomiary?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Drapichrust napisał:

Witam,
Właśnie chłodzę Polską IPĘ 15.7 BLG, jest jej 25 litrów. Czy jedna saszetka US-05 wystarczy? Według kalkulatora trochę mało.
Mam jeszcze jedna saszetkę ale już z pół roku po terminie.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
 

Użyj uwodnionych dwóch saszetek. Ta po terminie jeżeli była przechowywana w lodówce nadal bedzie w dobrej kondycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Drapichrust napisał:

Witam,
Właśnie chłodzę Polską IPĘ 15.7 BLG, jest jej 25 litrów. Czy jedna saszetka US-05 wystarczy? Według kalkulatora trochę mało.
Mam jeszcze jedna saszetkę ale już z pół roku po terminie.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
 

Też dziś miałem warzyc, ale wybrałem w końcu leżenie. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna zastapic słód Pale Ale w recepturze na Brown Porter (np https://www.wiki.piwo.org/Brown_Porter,_Marcin_Jędrzejewski), majac  do dyspozycji slod pilzneński i Golden Ale z Vikinga.

Mam wszystkie pozostale słody, a żona wypomina, ze Brown Porter obsuwa sie w kolejce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






W takim razie co mam zrobić? Z 8,5blg przecież nie przeleje na cicha.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

No trzymaj jeszcze. Z tego co piszesz to zeszło przez 3 dni z 10 do 9. Teraz piszesz, że 8.5 więc fermentacja trwa. Daj drożdżom pracować.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego chcesz juz za wszelka cene przelewac na cicha?

Z tego co widze piwo fermentuje ci dopiero 9 dni, zjadlo Ci z 15,5 blg do 8,5 blg, wiec cos sie tam dzieje.

Daj temu jeszcze minimum z tydzien czasu, i postaraj sie narazie juz wiecej nie mierzyc bo sie czegos nabawisz.

Zmierz za tydzien i bedziesz wiedzial. Moze tez przy zacieraniu temperatura byla zle mierzona i za wysoko zacierales.

Ja na twoim miejscu uzbroil bym sie w troche cierpliwosci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok w takim razie zobacze za tydzień. Sorry za pytania ale pierwszy raz się z takim czymś spotkałem. Temperatury pilnuje przez cały czas przy zacieraniu. Wczoraj przy wrażeniu aipy sprawdzałem czy czasem termometr mi źle nie pokazuje ale jest ok. W przyszły piątek sprawdzę. Dzięki za odpowiedzi.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Czy to normalne  (zdjęcie) 7 dzień fermentacji, zaszczepione gestwą z poprzedniej warki US 05 ok 100 ml jasnej części gestwy prosto z poprzedniej warki(w dzień przelewania tej poprzedniej na cicha po odstaniu aż do rozwarstwienia) - mój pierwszy raz zadawania drozdzy w ten sposób(zawsze wcześniej były nowe z saszetki). 13 blg na start. Aktualne blg ok 7 mierzone refraktometrem wiec wg kalkulatora 3.1 blg

 

 

20181123_214145.jpg

Edytowane przez Przemysław Osmólski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.