Skocz do zawartości

OSTRY DYŻUR - wątek TYLKO dla potrzebujących pilnej pomocy !


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, właśnie fermentuje mi się Barleywine od niedzieli. Trzymam fermentor w skrzyni, temperatura brzeczki skoczyła mi do 21C. Teraz w skrzyni jest 14C ale temp. brzeczki dalej ma 21C. Czy piwo wyjdzie za bardzo estrowe? Postarać się jeszcze schłodzić?

To malo informacji. Np. Jakie drozdze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Taka sprawa mała, obecne piwo które warze odfermentowało do odpowiedniego BLG po burzliwej. Przyszedł czas zlania na cichą a tu niespodzianka... w fermentorze dalej po powierzchni pływa czapa drożdżowa. I pytanie teraz co poradzić?? Odstawić jeszcze na dwa dni (fermentowało na burzliwej 8 dni) czy nie patrzyć na nią i zlewać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - czapa z drożdży czasami zostaje, np. przy US-05 to częste zjawisko. Po drugie - zadaj sobie pytanie czy w ogóle potrzebujesz zlewać znad drożdży, ma to sens jedynie jeśli chcesz chmielić na zimno, a będziesz zbierał gęstwę (lub jeśli piwo ma czekać długo w wiadrze na rozlew, przez długo mam na myśli z 6+ tygodni przynajmniej). Po trzecie i najważniejsze - zlewanie znad drożdży po 8 dniach to proszenie się o wady w piwie, więc tak czy siak póki co zostaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Taka sprawa mała, obecne piwo które warze odfermentowało do odpowiedniego BLG po burzliwej. Przyszedł czas zlania na cichą a tu niespodzianka... w fermentorze dalej po powierzchni pływa czapa drożdżowa. I pytanie teraz co poradzić?? Odstawić jeszcze na dwa dni (fermentowało na burzliwej 8 dni) czy nie patrzyć na nią i zlewać?

Odstawić jeszcze na 6 dni, chyba że to piwo 15+Blg to nawet na 13 dni.

 

Jak chcesz mieć wadliwe piwo z dodatkiem owoców to zlewaj teraz.

Edytowane przez Oskaliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, musiałem edytować post, ponieważ rozwiałem wątpliwości co do kropeczek na pierwszych dwóch zdjęciach. Prosiłbym o radę czy pęcherzyk powietrza widoczny na zdjęciu trzecim 'z ręki' całkowicie dyskwalifikuje butelkę?

post-16860-0-56377200-1477573838_thumb.jpg

post-16860-0-87836400-1477573850_thumb.jpg

post-16860-0-18077300-1477573878_thumb.jpg

Edytowane przez AreS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam, musiałem edytować post, ponieważ rozwiałem wątpliwości co do kropeczek na pierwszych dwóch zdjęciach. Prosiłbym o radę czy pęcherzyk powietrza widoczny na zdjęciu trzecim 'z ręki' całkowicie dyskwalifikuje butelkę?

A ja bym wyrzucił. Jedna butelka tylko. Jeżeli szkło ma jakąś wadę i zrobi się przez przypadek granat to w najlepszym razie strzeli w skrzynce. W najgorszym jak go weźmiesz do ręki. Po co ryzykować dla jednej podejrzanej butelki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie warzenia APA(12 blg, ok 26 l brzeczki) i zastanawiam się co będzie jak zadam brzeczkę do całości gęstwy, której zebrało się w fermentorze ok 1 l? Czy mogą wyjść niepożądane posmaki? Lepiej dodać do piwa tylko 300 ml gęstwy jak mówi książka a resztę wylać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogą wyjść niepożądane posmaki? Lepiej dodać do piwa tylko 300 ml gęstwy jak mówi książka a resztę wylać?

Lepiej się lepiej przygotować teoretycznie do warzenia :D

A jak już wiedzy nie masz do zadaj tyle ile trzeba, a nie całość "bo tak". ;)   Więcej nie piszę bo pewnie i tak masz masz czasu na czytanie :(

Edytowane przez Dr2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Lepiej dodać do piwa tylko 300 ml gęstwy jak mówi książka a resztę wylać?

Do 12stki 26l nawet 300ml to będzie zdecydowanie za dużo.

Dzieki za odpowiedzi. Kilka warek zrobiłem tak, że wlalem schołodzą brzeczkę do gęstwy a zazwyczaj bylo jej sporo. Teraz sie poprawię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyspałem chmiele na cichą (IPA16blg), coś mnie zamroczylo i wyspałem 200g!!! (100g Citra i 100g Mosaic).

Co czynić teraz?

1 łowić puki pływają po powierzchni?

2 zostawić będzie dobre (osad chmiel owy wykorzystać pod koniec gotowania w następnym mocno chmielonym piwie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy mogą wyjść niepożądane posmaki?

Mogą i wyjdą.
Mogą, czy wyjdą? Tego nawet księga ulicy nie wie.

 

Skutki jakie moze za soba zadanie zbyt duzej ilosci gestwy to miedzy innymi:

- płaski profil

- nie dofermentowanie

- wyzsze alkohole

- nie klarowne piwo

- autoliza

- szybki i gwałtowny start

...

 

Można robić wszystko - byle z glowa i w miare swiadomie, a na pewno z gotowoscia na konsekwencje.

 

PS> może nie znaczy że tak będzie. W większości wypadków efekt jest zadowalający, czy zauważalny? Pasowało by test zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.