Skocz do zawartości

OSTRY DYŻUR - wątek TYLKO dla potrzebujących pilnej pomocy !


coder

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Dlatego dobrze jest robić starter 3-4 dni przed warzeniem, żeby właśnie nie mieć takich stresów

No to do środowego warzenia saisona starter zacznę kręcić już jutro :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazowa jak ją pomylisz to może służyć za piwna. Tylko ciężko się ją zakłada /ściąga

 

Pisałem o szybkozłączące in, ale miałem na myśli out. Jak gazową podłączę do piwa, to mogę popsuć złączkę w ten sposób? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wdając się w szczegóły - Czy to infekcja? Czy tak mogą po prostu wyglądać unoszące się drożdże po fermentacji?

 

Szczegóły: Piwo nastawione 25.03, amerykańska pszenica, drożdże WB-06, fermentacja ruszyła po kilku godzinach, temperatura 19-20C. Nie przelewałem na cichą - tak sobie stało koło 3 tygodni, nie ma jakiś nieprzyjemnych zapachów, w smaku niby normalne, nieco drożdżowe i cierpkie, ale wygląda nieciekawie.

post-15372-0-10894100-1460897509_thumb.jpg

post-15372-0-67766400-1460897513_thumb.jpg

Edytowane przez Lesiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, robie właśnie starter drożdzowy i jestem na etapie wyjaławiania wody z rozpuszczonym ekstraktem słodowym od Bruntala (jasny). Ekstrakt dodałem do wody o temperaturze ok 60C (i dążę do wrzątku) i stał się odrazu dość ciemny. Nie przypomina koloru starterów znanych mi z internetu - macie pomysł czemu barwa jest ciemna i czy kontynuować robienie startera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, przy zlewniu na cichą zbadalem ekstrakt i wyniósł 8.2 brix...

Piwo to apa przed fermentacja miało 14, warka 19 litrów, fermentacja na uwodnionych drożdżach us-05 1 saszetka. Fermentacja burzliwa trwała 10 dni- temp 16-17 stopni. Ostatnie 3 dni w zasadzie stanęła, duży osad drozdzowy na dnie i teraz nie wiem co robić, za mało drożdży było? Można to jakoś uratować dodając druga paczkę na cichą? Bo bez drożdży na cichej chyba nie są rady odfermentowac aż tyle.

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

to 8.3 mnie uderzyło bo zakładając korektę to i tak chyba o wiele za dużo celowalem w 3 brix..

1. celować można, ale drożdże po swojemu pracują ;)

2. jak się używa jakiegoś sprzętu (refraktometr) to chyba trzeba wiedzieć jak on działa i po co jest?

 

Popełniłeś błąd wielu początkujących w używaniu tego przyrządu.

Pomiary refraktometrem fermentującego piwa wymagają przeliczenia kalkulatorem ponieważ alkohol w dużym stopniu przekłamuje jego wskazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak kumpel założył kilka razy po pijaku i szybkozlaczka dalej działa

 

I u mnie też dalej działa, impreza uratowana. Ładowałem trochę więcej co2 do kega, żeby często nie przełączać złączki. Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.