Skocz do zawartości

OSTRY DYŻUR - wątek TYLKO dla potrzebujących pilnej pomocy !


coder

Rekomendowane odpowiedzi

próbuję ustawić starter na mieszadle. Jednak za diabła rdzeń nie chce mi się ustawić w środku kolby i zrobić wiru, tylko jakoś się szamocze przy samej ściance.

a) coś mogę zrobić na szybko?

b) to kwestia mieszadła czy rdzenia?

c) jeśli rdzenia to za mały czy za duży?

Rdzeń 3 cm podłużny, kolba 2 litry kula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba kwestia niedopasowanie rdzenia do mieszadła, swego czasu jak zajechałem do hurtowni sprzętu lab. to kupiłem dwa rdzenie jeden większy i jeden mniejszy. Mniejszy mam do dziś, natomiast większy za cholerę nie trzymał się na mieszadle, skakał po magnesie, aż w końcu wypadał na boki.

Jeśli dobrze pamiętam to ten za duży miał właśnie trzydzieści parę mm, natomiast ten 26mm działa idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbuję ustawić starter na mieszadle. Jednak za diabła rdzeń nie chce mi się ustawić w środku kolby i zrobić wiru, tylko jakoś się szamocze przy samej ściance.

a) coś mogę zrobić na szybko?

b) to kwestia mieszadła czy rdzenia?

c) jeśli rdzenia to za mały czy za duży?

Rdzeń 3 cm podłużny, kolba 2 litry kula

to jest chyba kwestia magnesu/ ustawienia magnesów. Dobrze jest wypróbować działanie mieszadła na wodzie, a nie od razu starter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbuję ustawić starter na mieszadle. Jednak za diabła rdzeń nie chce mi się ustawić w środku kolby i zrobić wiru, tylko jakoś się szamocze przy samej ściance.

a) coś mogę zrobić na szybko?

b) to kwestia mieszadła czy rdzenia?

c) jeśli rdzenia to za mały czy za duży?

Rdzeń 3 cm podłużny, kolba 2 litry kula

Sprawdź prędkość silniczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, w związku z dużymi mrozami temperatura w piwnicy w której fermentuje z 16 stopni spadła mi do 12 stopni.
Mam w niej stouta na S-04, który fermentuje od tygodnia i nie wiem czy go ewakuować do mieszkania z temperaturą w najzimniejszym miejscu ok 17 stopni? Co się mogło wydarzyć w takiej temperaturze z drożdżami?  
A wczoraj uwarzyłem aipa na California Ale WLP001, i tę warkę trzymam w mieszkaniu bo boję się że w tej temperaturze w ogóle nie ruszy.
Jak rozumiem lepiej trzymać je w mieszkaniu niż przenosić do piwnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

próbuję ustawić starter na mieszadle. Jednak za diabła rdzeń nie chce mi się ustawić w środku kolby i zrobić wiru, tylko jakoś się szamocze przy samej ściance. a) coś mogę zrobić na szybko? b) to kwestia mieszadła czy rdzenia? c) jeśli rdzenia to za mały czy za duży? Rdzeń 3 cm podłużny, kolba 2 litry kula

Miałem podobny problem ze swoim mieszadłem.

Zaczęło działać prawidłowo dopiero jak wymieniłem magnesy na mocniejsze i zwiększyłem dystans między magnesami, a kolbą o 2cm.

Wciąż nie wiem co należało zrobić, wiem tylko co ostatecznie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pilny problem, właśnie robię Rye IPA i filtracja mi w ogóle nie rusza. Zacier podgrzałem do 80 stopni i przeniosłem do pojemnika filtracyjnego, ale po odkręceniu kranika nic nie leci. Filtrator to wężyk kiblowy. Przerwy jakie robilem to: 62 i 72 stopnie. Jak moge to przefiltrować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do piwa z żytem powinieneś zastosować przerwę beta-glukanową, w celu zmniejszenia powstania gęstego "kisielu".

Ja filtrowałem wężykiem zasyp 68% żyta i szło wolno ale bez przerwy.

 

Jak nadal nic nie leci, to poszukaj o wysładzaniu  przez worek, albo o dekantacji znad młóta - tylko to mi przychodzi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, ale dmuchanie, nacinanie nic nie pomogło, ale zastosowałem pomysł z wysładzaniem przez durszlak wyłożony gazą. Nie mam pomysłu dlaczego nie chciało nic ruszyć, ale ważne że się udało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie robienia pierwszego startera na mieszadle magnetycznym (takim: http://piwoszarnia.pl/mieszadlo-magnetyczne-12v-p-763.html).Przez chwilę miałem wir, a potem zatrzymał się. Czy tak powinno być? Czy ten wir powinien być całe 24h bez przerwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

na mieszadle magnetycznym (takim: http://piwoszarnia.p...2v-p-763.html).Przezchwilę miałem wir, a potem zatrzymał się.

ło,

"Błąd 404
Strona o podanym adresie nie istnieje."
 
czyżby po Twoim wpisie usunęli wadliwy towar ;) ?
 
A w temacie to wir ma być cały czas, a że znikł to wina sprzętu/regulacji obrotów itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

na mieszadle magnetycznym (takim: http://piwoszarnia.p...2v-p-763.html).Przezchwilę miałem wir, a potem zatrzymał się.

ło,

"Błąd 404
Strona o podanym adresie nie istnieje."
 
czyżby po Twoim wpisie usunęli wadliwy towar ;) ?
 
A w temacie to wir ma być cały czas, a że znikł to wina sprzętu/regulacji obrotów itd.

 

 

nawias sie przykleil do urla 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.