Skocz do zawartości

OSTRY DYŻUR - wątek TYLKO dla potrzebujących pilnej pomocy !


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mogę wlać ok. 3 L przegotowanej i wystudzonej brzeczki (po odzyskaniu z dużej ilości chmielin) do fermentującego już od kilku godzin piwa (AIPA)?

Jakie mogą być tego ewentualne negatywne skutki?

Pewnie, ze możesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło mi 17,5 litra brzeczki 18 blg - miało mi wyjść 16 blg.

 

Mogę dolać wody do 20 litrów? Jak obliczyć ile dolać wody, żeby uzyskać 16 Blg?

 

Dolać zimnej wody z kranu czy przegotowanej i wystudzonej? Jeszcze nie zadałem drożdży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło mi 17,5 litra brzeczki 18 blg - miało mi wyjść 16 blg.

 

Mogę dolać wody do 20 litrów? Jak obliczyć ile dolać wody, żeby uzyskać 16 Blg?

 

Dolać zimnej wody z kranu czy przegotowanej i wystudzonej? Jeszcze nie zadałem drożdży.

 

Jak dodasz 2,5L przegotowanej i ostudzonej wody to otrzymasz 20L o gęstości 15,9 Blg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę wlać ok. 3 L przegotowanej i wystudzonej brzeczki (po odzyskaniu z dużej ilości chmielin) do fermentującego już od kilku godzin piwa (AIPA)?

Jakie mogą być tego ewentualne negatywne skutki?

Pewnie, ze możesz :)

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam jedno pytanie.

W niedzielę zadawałem drożdże do 3 piw (2x Safale US05, 1xSafale Us04). Jedno piwo na US05 miałem normalnie z rurką fermentacyjną, a w 2 pozostałych rurki fermentacyjne miałem w postaci wężyków idących do 5-litrowych butli z wodą.

Na razie w tym piwie z normalną rurką drożdże wyraźnie pracują. W dwóch pozostałych nie widać, żeby "bulgało". We wszystkich fermentorach denko jest wyraźnie wypukłe, dodatkowo w tych butlach jest mnóstwo pęcherzyków powietrza na ściankach.

Jestem trochę zaniepokojony, czy powinienem wsypać nowe saszetki do tych piw, czy zaczekać jeszcze?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem. Okleiłem wiadro taśmą na łączeniu z wiekiem + docisnąłem rurkę fermentacyjną i upewniłem się że wszystko wydaje się być szczelne.

Brak bulkania to nie problem, kilka razy fermentowałem piwo bez efektów w rurce i wyszły ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja polecam przesiąść się na przeźroczyste fermentory. Wystarczy obwinąć kocem żeby osłonić przed światłem, lub wstawić w ciemne miejsce, a w dowolnej chwili można spojrzeć na postępy fermentacji bez konieczności otwierania wieka czy ekwilibrystyki z latarką. Tak jak pisali poprzednicy, jest piana, jest fermentacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem zakładać nowego wątku, bo mam szybkie pytanie i liczę na szybką odpowiedź. Dzisiaj butelkowałem piwo i zaskoczył mnie widok drożdży na dnie fermentora. Wyglądały jak małe wulkaniki o konsystencji no, ten... kupy. Nigdy wcześniej takich nie widziałem i nie wiem o co chodzi. Mógłby mnie ktoś uspokoić, że wszystko gra? Użyte drożdże to safale s-04.

post-7027-0-29515800-1413981213_thumb.jpg

post-7027-0-15493000-1413981216_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma piany a fermentacja jest

np. cicha :)

 

A się tam czepiacie, skrótem myślowym poleciałem, ot ma wina. Chodziło mi o burzliwą, bo to głównie przy niej ludzie mają stresy, że nie bulgota im w rurze. Eh... ;)

 

P.S.

będąc ścisłym, macie rację. :)

Edytowane przez Jugulator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zabutelkowałem 27.07 Imperial IPA i na całe 40szt TYLKO 2 sztuki byly idealnie nagazowane, a w pozostałej części zero gazu. Jaka może być tego przyczyna?

1.) Nie dałeś surowca do refermentacji do reszty butelek

2.) w butelkach było coś co zabiło drożdże (środek dezynfekujący)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1.) Nie dałeś surowca do refermentacji do reszty butelek

2.) w butelkach było coś co zabiło drożdże (środek dezynfekujący)

 

1.Surowiec do refermentacji(130g) był rozpuszczony w 0,5l wody przygotowanej i wymieszany z piwnem przed butelkowaniem.

2. Robilem tak jak zawsze i nigdy nie mialem takego problemu. Butelki zdezynfekowane OXI i zostawione na suszarce do wyschnięcia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.