Skocz do zawartości

OSTRY DYŻUR - wątek TYLKO dla potrzebujących pilnej pomocy !


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tak krótko fermentujesz to prawdopodobnie masz piwa niedofermentowane. W związku z niestosowaniem przez Ciebie znaków interpunkcyjnych nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem, ale burzliwa tydzień? Dla wszystkich piw? Jedne drożdże czy różne? Jakie gęstości piw początkowe i końcowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chmiel nie osiada na dnie, więc dekantuje przez wężyk i zassanie do pojemnika z kranikiem a na końcu wężyka mam taka siateczkę w której zatrzymuje się chmiel, coś tam zawsze przeleci ale nie dużo.

zrobię próbę z chmielem w szyszce w siateczkach muślinowych i dłuższą burzliwą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ilu BLG ci odfermentowują drożdże? Czy butelkujesz zawsze w tej samej temperaturze? W zależności od temperatury, w piwie bo fermentacji pozostaje różna ilość rezydualnego CO2 (dlatego w kalkulatorach nagazowania podaje się temperaturę butelkowania, http://hbd.org/cgi-bin/recipator/recipator/carbonation.html). Przykładowo przy 20L w temperaturze 16 st. C rezydualne CO2 wynosi 1.0 volumes a przy 22 st C już tylko 0.8 volumes.

 

BTW. jeśli chmiel nie opada ci na dno, zrób crash cold dzień przed chmieleniem na zimno, u mnie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może źle filtrujesz ten chmiel potem?

Obstawiam to jako przyczynę, prawdopodobnie wprowadzasz do butelek drobiny chmielu, które są doskonałym ośrodkiem dla wydzielania się gazu z piwa.

Schładzaj najniżej jak Ci się uda

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niczego nie schładzam ( nie poniżej 16 stopni bo tyle mam zazwyczaj możliwe ) i problemu nie ma. Powody moim zdaniem są dwa , albo zbyt słabo filtrujesz po chmieleniu , albo niedofermentowanie - co bardzo możliwe skoro nie mierzysz blg. Nie wiem jaką masz tą siateczkę , ale spróbuj patent z rajstopą , wygotuj i zwiąż na końcu nitką . I mierz to blg , bo ustalanie sobie sztywnych limitów czasu fermentacji i klarowania bez mierzenia blg to prosta droga do wybuchających butelek.

 

PS. To nie jest raczej problem do rozwiązywania w tym temacie.

Edytowane przez pepek84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję szybkiej porady. W sobotę zacierałem witbier na 40l, podzieliłem to na dwa wiadra, trochę nie równo podzieliłem brzeczkę ale to już ma mniejsze znaczenie. Do jednego zadałem suche drożdże CBW Gozdawa, uwodnione(do mniejszej ilości, jakieś 17l). Do drugiego wiadra(z większą ilością brzeczki) dodałem drożdże płynne Wyeast 3942, zapomniałem je aktywować wcześniej i aktywacja trwała tylko jakieś 3 godziny, paczuszka nie spuchła zbyt mocno, do tego zrobiłem baaardzo krótki starter 1l, na mieszadle chodziło to tylko 6h.

Obydwa wiadra zaszczepione w takich samych warunkach temperaturowych: brzeczka schłodzona do 18°C, pojemniki stoją w pomieszczeniu o temperaturze 15-16°C.

Po dobie od zadania, CBW zabrały się do roboty, jest delikatny szumek, natomiast płynne siedzą cicho, po powrocie z pracy chciałbym jakieś kroki podjąć i potrzebuję porady w kwestii tego drugiego wiaderka.

 

Czy dać im więcej czasu przy tej temperaturze czy poszukać w okolicy nawet jakichś sucharów i jeszcze próbować to ratować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie z płynnymi, za późno aktywacja, za krótko na karuzeli - ale ruszyły po dwóch dobach i piwo jakoś tam wyszło. Poczekałbym jeszcze dzisiaj - zakładam że szczepiłeś w sobotę wieczorem. Jeżeli dalej nic nie będzie się działo, to pomyślałbym o ratowaniu nowymi drożdżami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.