Skocz do zawartości

OSTRY DYŻUR - wątek TYLKO dla potrzebujących pilnej pomocy !


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Odgazowałem jest 4 niestety... Zostawiam może uda mi się za tydzień żonie przez skypa wytłumaczyć jak to zrobić jak nie zostanie na miesiąc.

Dziękuję!

 

Butelki umyte i po OXI odwrócone w skrzynce rozumiem że za tydzień nie będzie musiała powrotem myć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę. Na czym rozruszać Wyeast THG docelowo pod tripla 19'? Problem polega na tym, że nie mam zbyt dużej elastyczności w kwestii terminu warzenia a ponadto mieszadło magnetyczne dotrze dopiero za tydzień. Plan jest taki, żeby spuchniętą saszetkę THG wlać prosto do brzeczki. Moim pomysłem jest, żeby zrobić jakąś bezstylową jasną 12 na tych drożdżach, np. a'la saison bez dodatkowych przypraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile mają gram saszetki mangrove? jak tyle co inne, to na standardową warkę nie ma problemu. a czy rehydratacja to taka trudność?

Ci z mangrove to w ogóle cwaniaki, odradzają używać gęstw po ich drożdżach. czytaj: kup nową paczke ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem też o takiej metodzie: napowietrzasz brzeczkę (np. blenderem) aż zrobisz porządną pianę na wierzchu i na nią rozsypujesz suche drożdże

 

podobno proste i skuteczne, chociaż ja nie próbowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo jest po 7 dniach fermentacji burzliwej, dzis jest 6 dzien cichej - planowalem jutro butelkowac, ale w rurce wciaz widze jakas aktywnosc. Mianowicie, nie bulka, ale co2 wypycha wode - widac, ze poziomy jeszcze sie nie wyrownaly. W tej chwili temperatura od kilku dni jest podniesiona do 20 stopni.

 

Butelkowac, czy czekac? Drożdże: S-04.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio butelkowałem Milk Stout'a też na S-04, który leżał 2 tyg. na cichej w temp. 13st. i gdy go przeniosłem na 2 dni do 20st. to zaczął bulgać, ale to było tylko CO2, blg już nie spadało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo jest po 7 dniach fermentacji burzliwej, dzis jest 6 dzien cichej - planowalem jutro butelkowac

 

A gdzie Ci się tak spieszy ? Zostaw to spokojnie jeszcze minimum na tydzień.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG

nacisnij pokrywkę :) odfementuje w mgnieniu oka ;)

 

I seryjnie dajcie sobie spokój rurko-wskaźnikami fermentacji, bo zaraz znowu off-top się zrobi. Tylko pomiar prawdę Ci powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umieszcze tu swoje pytanie -otóż na zakupionym przeze mnie Brewkicie firmy Beetter Brew pisze -Po ok.10 dniach przelej piwo z fermentatora do kega dodając 150g cukru dla piw pszenicznych lub 85g dla innych piw.....dalej - sprawdź,czy piwo przestało już pracować....dalej - przed rozlaniem piwa do butelek dodać czubatą łyżkę glukozy

do piw pszenicznych lub niepełną łyżkę dla innych piw.

1.W jakim celu mam dodać te 85 g do kega czy wiadra ?

2.W instrukcji na opakowaniu nie piszą nic o ulepszeniu piwa gotowym ekstraktem chmielowym ,,który do tego celu kupiłam ,więc może do tego konkretnego piwa [bandit Brew teqila] wystarczy ta glukoza ?Co o ty sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.