Skocz do zawartości

OSTRY DYŻUR - wątek TYLKO dla potrzebujących pilnej pomocy !


coder

Rekomendowane odpowiedzi

W wielu warkach trafiło mi się 1-2 właśnie takie butelki. Więcej drożdży i piwo wychodzi przy otwieraniu.

Od jakiegoś czasu ostatnie 3-4 butelki przy rozlewie oznaczam sobie krzyżykiem na kapslu - te są do wypicia w pierwszej kolejności i nie rozdaje ich nikomu, bo właśnie w nich zdarza się czasem przegazowane piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po mojemu po prostu piwa są niedofermentowane i jak jest dużo drożdży to cos tam dodatkowo dojadają,ja nawet te ostatnie testowe co wlewam i jest kupa osadu nie są przegazowane

miałem ze 2-3 razy po jednej butelce ale to wydaje mi się że od tego jak wlewany jest syrop na dno i na to piwo to wypełniało kranik takie z dużą ilością cukru ,teraz spuszczam trochę pierw do szklanki i jest ok, co do rurki z zaworkiem wolno leci przez to ale nie trzeba kręcić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po mojemu po prostu piwa są niedofermentowane i jak jest dużo drożdży to cos tam dodatkowo dojadają,ja nawet te ostatnie testowe co wlewam i jest kupa osadu nie są przegazowane

miałem ze 2-3 razy po jednej butelce ale to wydaje mi się że od tego jak wlewany jest syrop na dno i na to piwo to wypełniało kranik takie z dużą ilością cukru ,teraz spuszczam trochę pierw do szklanki i jest ok, co do rurki z zaworkiem wolno leci przez to ale nie trzeba kręcić :)

 

No jak niedofermentowane? To bym miał granaty lub gushing we wszystkich butelkach a nie tylko w dwóch. W pozostałych jest cienki, bardzo mocny, zwarty i zbity osad na dnie, który nie podrywa się przy przelewaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. Rano, przed warzeniem, ściągnąłem z mieszadła starter na WLP530. Przed chwilą wyciągnąłem z niego mieszadełko i zmierzyłem gęstość. Okazało się, że drożdże w ogóle nie ruszyły. Data ważności na opakowaniu - 3 sierpnia, starter przedwczoraj przygotowany, cały czas na mieszadle.

 

Co zrobić?

 

Poczekać do jutra i jak ruszą zadać? Czy od razu po schłodzeniu brzeczki je zadać i modlić się żeby ruszyły?

 

Jestem w trakcie warzenia, zostało jeszcze ~30' do końca chmielenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś objawy na staterze były, zmętnienie ? piana ? Do wieczora może jeszcze ruszą choć przez 2 dni powinny ruszyć bez problemu jeśli żywe.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy nastawiłeś starter? To jest właśnie najczęstszy problem jak się nastawia startery 2 dni przed warzeniem, ja po pierwszej takiej nauczce robię to minimum tydzień przed i doradzam wszystkim też to robić. Nie masz innych drożdży? Albo od kogoś pożyczyć? Może wystartują jeszcze, wrzuć na mieszadło i jutro zadaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zostawić, piwa nie zepsujesz, ale postaraj się żeby temperatura się utrzymała - owiń gar jakimiś kocami itp. Po wyrzuceniu ;-) gości sprawdź temperaturę i zrób próbę jodową, jak będzie negatywna to podgrzej do 78 i filtruj.

Edytowane przez Winger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda pomocy nie potrzebuję pilnie, ale mam ciekawostkę:

zrobiłam dość mocnego Saisona na dedykowanych drożdżach (Wyeast 3724), 17 BLG - drożdże te lubią sobie długo dojadać więc piwko stało półtorej miesiąca. Piwa nie chciało mi się rozlewać przed pierwszym wyjazdem (prawie miesiąc temu) i zostawiłam je na 2 tygodnie. Po powrocie z wyjazdu piwo zaczęło bulkać. Zwaliłam to na podniesienie temperatury w mieszkaniu po powrocie, ale bulkało przez prawie 2 tygodnie. Kolejny wyjazd 2 tygodniowy, po powrocie piwo znowu zaczyna bulkać, co prawda tym razem już słabo, ale jednak. Piwo w sumie stało na fermentacji 2,5 miesiąca. Czy to możliwe, żeby drożdże tak długo je jadły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie: Mam pszenicę (hefe-weizen) 22,5 litra, gęstość początkowa ~11,5 BLG, drożdże WB-06. Piwo stoi w fermentorze już dwa tygodnie i pasuje zlać je do butelek. Ile dać cukru do refermentacji i w jakiej ilości wody go rozrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie: Mam pszenicę (hefe-weizen) 22,5 litra, gęstość początkowa ~11,5 BLG, drożdże WB-06. Piwo stoi w fermentorze już dwa tygodnie i pasuje zlać je do butelek. Ile dać cukru do refermentacji i w jakiej ilości wody go rozrobić?

http://www.piwo.org/files/file/13-kalkulator-rezerwy-brzeczki-do-refermentacji/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gęstość końcowa (ostatecznie) 1 BLG. Wtedy też zostało zabutelkowane. Na pewno przy pierwszym "bulkaniu" (po powrocie z wyjazdu) gęstość była 3,5 BLG, także coś tam jeszcze dojadły ;) Temperatura: pierwsze 3 tygodnie fermentacji 24-26C, potem kolejne 2 tygodnie 21C, podczas naszego 2 tygodniowego wyjazdu temp. spadła do ok. 18-18C, po powrocie ponownie 21C.

Edytowane przez moria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zabutelkowanego w srode Dunkelweizena. Oprocz szkla, uzylem tez jednej butelki pet, 1,5 L, zeby sprawdzac nagazowanie. Wyglada to w tej chwili tak:

butelka.jpg

 

nakretka.jpg

 

Moze nie widac dokladnie, ale nakretka juz sie zaczyna wybrzuszac. Butelka jest twarda, w tej chwili dno sie uwypuklilo i ciezko ja postawic pionowo, bo sie przewraca :). Do refermentacji dodalem 250 gr cukru, rozpuszczonego w ok. 0,7 litra wody. Piwa przed butelkowaniem i dodaniem syropu bylo mniej-wiecej 21,5 L. Dzis mija trzecia doba w temperaturze pokojowej.

 

Powinienem upuscic troche gazu z butelek? Boje sie granatow... mam tez do dyspozycji piwnice (ok. 15 stopni C, stala temperatura) i taras, ale w nocy temperatura spada juz dosc nisko.

 

Edit: drożdże WB-06. saszetka.

Edit 2: i jeszcze informacja - stalo 10 dni na burzliwej i 7 na cichej. Przed burzliwa mialo 16,7 BLG, przed cichą - 3,5 BLG, po cichej - 3 z groszami (ciężko mi odczytać na pływaku precyzyjnie). Stawiałbym na jakieś 3,2, mniej-wiecej.

Edytowane przez pan_czarny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego aż tyle cukru dałeś? W Twoim przypadku powinno być max 180g (nasycenie 2,9).

 

posluzylem sie ta strona: http://hbd.org/cgi-bin/recipator/recipator/carbonation.html?16511999#tag

wg ich widelek, nagazowanie dla stylu to miedzy 3.6 a 4.5, wiec wzialem "bezpiecznie" 3.8. Mozesz polecic jakis inny kalkulator?

 

No i last but not least, co zrobic poki mi pokoju nie zaleje :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.