Skocz do zawartości

OSTRY DYŻUR - wątek TYLKO dla potrzebujących pilnej pomocy !


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Ale czym in wygodniej i maja mniej pracy tym lepsze piwo.

Ejże, chyba się zagalopowałeś w swoich rozmyśleniach ;). Idąc Twoim tokiem myślenia, to lagery powinny być be, a ale ok. Drożdże lagerowe to dopiero mają ciężkie życie :smilies: .

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czym in wygodniej i maja mniej pracy tym lepsze piwo.

Ejże, chyba się zagalopowałeś w swoich rozmyśleniach ;). Idąc Twoim tokiem myślenia, to lagery powinny być be, a ale ok. Drożdże lagerowe to dopiero mają ciężkie życie :smilies: .

 

Poza chłodkiem cała reszta powinna być zagwarantowana. Warunki chłodu są rekompensowane ilością komórek drożdżowych, nieprawdaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie :D.

 

sytuacja awaryjna - kupilem materiał na Kolscha, ale nie kupiłem drożdży. jest ktoś z Poznania, kto byłby w stanie odsprzedać coś sensownego co sie do tego nada? mam w lodówce s-04, ale jakoś tego nie widze, a chciałbym to w ciągu 2-3 dni uwarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie :D.

 

sytuacja awaryjna - kupilem materiał na Kolscha, ale nie kupiłem drożdży. jest ktoś z Poznania, kto byłby w stanie odsprzedać coś sensownego co sie do tego nada? mam w lodówce s-04, ale jakoś tego nie widze, a chciałbym to w ciągu 2-3 dni uwarzyć.

 

Jak nikt nie będzie miał nic na zbyciu po prostu przemianuj Kolscha na coś innego... na przykład golden ale, albo polskie ale i warz piwo z surowców jakie masz w domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie. chciałbym wieczorem zrobić zacieranie i filtrowanie, a dopiero rano chmielenie. czy ktoś widzi jakieś przeciwwskazania? wydaje mi się, że nie powinno być problemów, ale wole się upewnić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie. chciałbym wieczorem zrobić zacieranie i filtrowanie, a dopiero rano chmielenie. czy ktoś widzi jakieś przeciwwskazania? wydaje mi się, że nie powinno być problemów, ale wole się upewnić ;)

 

Przy obecnych temperaturach stanowczo odradzam.

 

W zimie nie ma problemu jeśli brzeczka przez noc będzie stała w chłodzie np. na balkonie.

Sam tak robiłem na początku ale zrezygnowałem bo więcej energii się traci na zagotowanie zimnej brzeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma , ale najlepiej przefiltrowaną brzeczkę podgrzewaj i zlewaj do fermentatora i zamknij go szczelnie, to wtedy da radę ;) Parę osób tak warzy piwo.

 

edit: i mi się zdarzyło nie ortograficznie napisać.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma , ale najlepiej przefiltrowaną brzeczkę podgrzewaj i zlewaj do fermentatora i zamknij go szczelnie, to wtedy da radę ;) Parę osób tak waży piwo.

 

Przy ważeniu rzeczywiście nie będzie problemu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co podgrzewać przed zlaniem do fermentora? przez noc i tak się ostudzi. ja nie widzę problemu, żeby podgrzewać na drugi dzień całość od powiedzmy 20 stopni.

 

Aby przez noc nie rozpoczęła się spontaniczna fermentacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie na szybkości: czy sok z 3 cytryn + limonki nie zakwasi za bardzo brzeczki (40l)? Właśnie jestem w trakcie ważenia piwa cytrusowego i nie bardzo mam potem co zrobić z cytrynami po starciu z nich skórki do piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyśliłem sobie chmielenie zacieru żytniego PIPA i mam aktualnie dość spory problem z filtracją na oplocie. Zasyp:

  • 5kg pilzen
  • 1,35kg skleikowane płatki żytnie
  • 0,5 karmel 30
  • garść palonego jęczmienia
  • 60gr chmielu w szyszkach

Po ułożeniu złoża klarowny filtrat leci już po 3 litrach (przy prędkości ok. 1L/min) i po dwóch-trzech kolejnych się zatrymuje. Szyszki sypnąłem do zacieru i się teraz zastanawiam, czy to kwestia szyszek, żyta czy też może synergii wymienionych. Robiłem już żytnie i były problemy, ale nie aż takie. Co z tym teraz - wstępna filtracja przez jakąś tetrę? Ale wtedy jak wyklarować bez złoża?

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilnuję temperatury ale żeby nie przekroczyć 80 a być jak najwyżej, w szczególności że trochę palonego poszło, ale ok - najwyżej będzie na Ciebie :P

 

A co do szyszek to dużo było listków luzem, tak więc wyobrażam sobie jak owijają się wokół oplotu :ble:

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.