Skocz do zawartości

OSTRY DYŻUR - wątek TYLKO dla potrzebujących pilnej pomocy !


coder

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki problem podczas zacierania

nie podniosę temperatury do 78 stopni bo nie mam tyle miejsca w fermentatorze.

wpierw muszę odfiltrować część

czy odfiltrowaną brzeczkę podgrzać do danej temperatury i zwrócić ją do zacieru?

czy zostawić ją w spokoju i podnieść do 78stopni wodą do wysładzania?

 

Nie wydaje mi sie, by przy naszych piwach mialo to wieksze znaczenie. Ja czasami w ogole nie wygrzewam zacieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, w czwartek uwarzyłem swoją pierwszą warkę. Po niej zostało mi ok 13 litrów cienkusza ~6 blg. Miałem na nich zrobić piwko imbirowe ale niestety musiałęm wyjechać i od czwartku ten cienkusz leży sobie w zamkniętym fermentatorze. Można coś jeszcze z nim zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o pomoc. zacieram w kociołku lidla zaizolowanym kocem w temp 72st i gdy nie mieszam (termometr nonstop w kociolku) temp skacze mi do 75 czasem 80 st. ale gdy zamieszam spada do 67 st. termostat wylaczony.

 

jaki zakres tolerancji jest dla zacierania w 72 st. musze nonstop mieszac zeby nie przekroczyc tych 72 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest spora bezwładność od grzałki na dnie gara, musisz mieszać przy załączonej grzałce i kilka minut po jej wyłączeniu, jak masz dobrze izolowany gar to jest szansa na chwile oddechu, zanim znów się załączy ;)

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90 min i dalej bez zmian ilość skrobi. czy to znaczy ze przegrzane i sobie trzeba odpuscic i wywalic?

Niczego nie wywalaj. Poszukaj dobrze na forum, gdzieś zamieściłem zdjęcia pokazujące jak wygląda brzeczka bez i ze skrobią. Trochę zawsze się zabarwi.

Znalazłem:

http://www.piwo.org/...140#entry199603

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.