Skocz do zawartości

OSTRY DYŻUR - wątek TYLKO dla potrzebujących pilnej pomocy !


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie masz słodu pilzeńskiego by zscukrzyć zacier, to podtrzymaj odpowiednią temperaturę jeszcze z godzinkę i filtruj. Coś z tego wyjdzie, może nie być najlepsze i może nie być zbyt trwałe, zle da się wypić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacieram właśnie Dunkelweizena. Chciałem podbić trochę kolor i myślałem o tym, żeby na koniec zacierania dorzucić 50 gramów słodu palonego. Niestety nie mam czekoladowego pszenicznego. Mam tylko trochę jęczmienia palonego i słód czekoladowy 900 ebc. Który z dodatków będzie lepszy? Zależy mi tylko na kolorze i nie chcę w piwie posmaków palonych. Czy może zupełnie odpuścić ten dodatek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile maksymalnie brzeczki można zlać do standardowego fermentora plasitkowego 31.5 ? 25 litrów nie będzie za dużo ?

 

Jeśli piana nie będzie mocno gęsta jak ciasto bezowe albo pianka uszczelniająca :), to nawet 29 l się da. Jest jedno ale, nie mozna tego przewidzieć wcześniej. Ryzyk-fizyk... :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj uwarzyłem Black IPA. Gar zostawiłem do chłodzenia na ganku. Wróciłem z prac i pokrywa była uchylona (jakieś 10-15%) średnicy. Najprawdopodobniej pies zahaczył ogonem, bo innego wytłumaczenia na szybko nie znajduję. Istnieje wielkie ryzyko zainfekowania. Czy można znów zagotować brzeczkę, żeby zabić ewentualnych intruzów? Co można zrobić w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogonem? Raczej mordę włożył :smilies: . Na mojego w czasie warzenia muszę uważać, bo już w trakcie śrutowania chętnie słód wyjada.

Pewnie, że można zagotować. W tym przypadku nawet powinieneś.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , potrzebuje małej pomocy.... weryfikacji... podłączenia kabelków w sterowniku Boleckiego.

Nie chce wystrzelić go w kosmos podłączając fazę... a nóż okaże się że jednak coś źle wetknąłem :/

z góry dzięki za pomoc :)

 

dsc0208nh.jpg

 

dsc0209ru.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na piwie w fermentatorze pojawił się osad... wygląda trochę jak osad z bardzo twardej wody, jaki czasami robi się na zimnej herbacie. Piwo smakuje ok., nie wyczuwam żadnych niewłaściwych posmaków... Co to może być? Ratować? Wylać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na piwie w fermentatorze pojawił się osad... wygląda trochę jak osad z bardzo twardej wody, jaki czasami robi się na zimnej herbacie. Piwo smakuje ok., nie wyczuwam żadnych niewłaściwych posmaków... Co to może być? Ratować? Wylać?

 

Jeśli jest to tzw. "film" to znaczy że masz tlenowce. Kiedyś chłopaki pisali by szybko butelkować i szybko spić.

Edytowane przez Lusterko87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa, że ktoś pomoże w w/w sprawie ?

wyglada OK, ale zmień ten kabelek "230V" bo z tego co widać to on ma może z 0,5 mm2 (no może 0,75 ;) ), a dobrze by było żeby nie był cieńszy od tego do grzałek (najlepiej 2,5 mm2).

Edytowane przez Dr2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na piwie w fermentatorze pojawił się osad... wygląda trochę jak osad z bardzo twardej wody, jaki czasami robi się na zimnej herbacie. Piwo smakuje ok., nie wyczuwam żadnych niewłaściwych posmaków... Co to może być? Ratować? Wylać?

 

Jeśli jest to tzw. "film" to znaczy że masz tlenowce. Kiedyś chłopaki pisali by szybko butelkować i szybko spić.

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, planowałem malinowe babskie ochmielić na goryczkę Perle a na aromat east kent goldings 30 gram na 5 minut na 20 litrów. No i okazuje się, że east goldings nie mam. To co: Lubelski, Sybilla, Citra, Cascade, Hallertau, Amarillo? Stoję nad garem i kombinuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.