Skocz do zawartości

OSTRY DYŻUR - wątek TYLKO dla potrzebujących pilnej pomocy !


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Pianę z jednego przenieść do drugiego? Na pewno nie zaszkodzi...

Dosc niebezpieczna akcja zeby to robic w piwinicy a nie bardzo mam teraz miejsce..czy to moze byc wina tej zle przeprowadzonej filtracji i tych osadow czy to nie ma nic do rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosc niebezpieczna akcja zeby to robic w piwinicy a nie bardzo mam teraz miejsce..czy to moze byc wina tej zle przeprowadzonej filtracji i tych osadow czy to nie ma nic do rzeczy?

 

Z tego co wiem to gorące i zimne osady mają wpływ oblepiając ściany komórkowe drożdży. Być może źle przeprowadzona filtracja też ma jakiś wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosc niebezpieczna akcja zeby to robic w piwinicy a nie bardzo mam teraz miejsce..czy to moze byc wina tej zle przeprowadzonej filtracji i tych osadow czy to nie ma nic do rzeczy?

 

Z tego co wiem to gorące i zimne osady mają wpływ oblepiając ściany komórkowe drożdży. Być może źle przeprowadzona filtracja też ma jakiś wpływ.

No zle przeprowadzona bo prawie 5l osadow mam w fermentorze a to nie jest normalne..tak sie zastanawiam..moze to zdekantowac do gara..umyc fermentor i zadac innymi drozdzami? mam jeszcze chyba S-33 i US-05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś fermentowałem próbkę Witbiera z osadem dość dużo tego było nie zaobserwowałem wpływu na fermentację. Po burzliwej opadło wszystko na dno. Przeniesienie piany jak pisze andy nie jest złym pomysłem - jak się boisz dodaj uwodnione suche drożdże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie jeśli pytam o straszliwe podstawy, ale nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie. Dziś zostały aktywowane drożdże Activator, koło południa. W tej chwili saszetka napęczniała jak balon. Niestety, z przyczyn niezależnych ode mnie warkę mogę robić dopiero od niedzieli rano. Czy drożdże mogą sobie poczekać ten jeden dzień w saszetce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę chciałbym to zrobić, ale niestety nie mam jak i kiedy, a jeśli nie zrobię warki w tę niedzielę to nie zrobię wcale. Zupełnie nie spodziewałem się, że taki worek ze zobowiązaniami czasowymi mi się w okolicach tego weekendu rozwiąże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam kolegów piwowarów - zawodowców.

 

Ja warzę piwo z kitów i mam taki problem/przypadek:

 

Jak to możliwe, że piwo z kita które powinno fermentować około tygodnia po 3 miesiącach dalej bąbelkuje i to 3-4 razy na minutę???!!!

 

Otworzyłem fermentor zajeżdża drożdżami fest.

 

Sprawdzałem i wg. areometru piwo jest odfermentowane - w skali OG-FG ponizej 1000.

 

Smak sprawdzałem - zepsute nie jest.

 

Pytanie moje: Czy ktoś ma pojęcie co się dzieje? Może mieliście już taki przypadek.

 

Boję się butelkować, żeby nie porozsadzało butelek.

 

Dziękuje za uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.