Skocz do zawartości

OSTRY DYŻUR - wątek TYLKO dla potrzebujących pilnej pomocy !


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zrobić coś w stylu stout'a. Na podstawie przepisu na piwo "gryczane" z: http://www.browamato...79857&=GRYCZANE

w oparciu o wskazówki odnosnie piwa miodowego z: http://www.piwo.org/...-doswiadczenia/

 

Piwo ma być "miodowe", raczej słodkie

 

W brewtarget:

http://imageshack.us...gryczanemod.jpg

+

 

Chmielenie:

- Challenger 45 g - 60 min

- Fuggles 12,5 g + Styrian Goldings 12,5 g - 10 min

- Fuggles 12,5 g + Styrian Goldings 12,5 g - 5 min

- Ziele wrzosu 30 g - 5 min

 

Drożdże: Safale S-04

 

Objętośc warki do fermentacji 23-25 l. Czy taki przepis przejdzie, czy jednak nalezy jeszcze coś poprawić (dodać/usunąć)? :) dzięki za wszelkie sugestie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyliczyłem to tak:) mogę dać mniej miodu, etc. Zobaczę w praktyce jak będzie to wygladać (druga moja warka, a pierwsza od podstaw). A rodzaje słodu/chmielu/drożdże w porządku?

Przy tej ilości cukru dać dwie saszetki S-04 czy może lepiej Saflager S-23 (odfermentowują większe ilości cukru)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale kwestia weekendu.

To nie zaśmiecaj tego wątku. Załóż odpowiedni wątek w odpowiednim dziale, albo dopisz się do podobnego. To jest OSTRY DYŻUR wątek dla potrzebujących PILNEJ POMOCY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie zostawiłem w samochodzie worek 25kg. słodu w bagażniku , worek fabrycznie zamknięty czy może zawilgotnieć za oknem leje jak diabli

Zależy czy worek ma foliową wkładkę czy nie.

Chociaż w bagażniku to nic złego i tak mu się nie stanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem Wita z

0,8kg błyskawiczne pszenne

0,4kg błyskawiczne owsiane

0,4kg błyskawiczne jęczmienne

i ni .... nie leci ,czy coś mogę zrobić oprócz gmerania w wiaderku że by szybciej to poszło?

jak zaczynam gmerać leci syf,chyba będzie trzeba postawić na burzliwą ,normalną i cichą że by tego się pozbyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem Wita z

0,8kg błyskawiczne pszenne

0,4kg błyskawiczne owsiane

0,4kg błyskawiczne jęczmienne

i ni .... nie leci ,czy coś mogę zrobić oprócz gmerania w wiaderku że by szybciej to poszło?

jak zaczynam gmerać leci syf,chyba będzie trzeba postawić na burzliwą ,normalną i cichą że by tego się pozbyć

Wyższa temp. wody do wysładzania (ponad 80°C)

Edit: Całość też można ponownie podgrzać do blisko 80°C

Edytowane przez Swiaderny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się robi dokładnie whirlpool? mieszam po chmieleniu jak wszystko gorące jest jak się przestaje kręcić to wężyk i do fermentatora?

 

co do słodów

3kg Pilzneński

1kg Pszeniczny

1kg Biscuita to przez pomyłkę miało być też pszenica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem aktualnie w trakcie filtracji, a nasunęło mi się następujące pytanie dotyczące chłodzenia (z braku chłodnicy i wanny będzie no chill):

Wystawić garnek elektryczny na dwór czy przelać wrzącą brzeczkę do fermentatora i wystawić na dwór? Czy jest jakaś różnica? Jeśli tak i lepiej przelać to robić to stosując dekantację czy spokojnie przelewać podobnie jak przy wysładzaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedz - rzeczywiście ostry dyżur działa sprawnie ;).

Chodziło mi o sytuację z granulatem bezpośrednio do kotła... I bardziej chodziło mi (mój błąd - nieprecyzyjnie się wyraziłem) o to czy dekantować wrzącą brzeczkę czy przelać do fermentatora, tam się ostudzi, i dnia następnego dekantować do drugiego fermentatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyłączeniu kociołka, zamieszaj mocno (whirpool) i zaczekaj około 10 minut. Wszystkie osady wraz z chmielem ułożą się w stożek.

Dekantuj przy brzegu gara do fermentora, na środku zacznie Ci się pokazywać czubek, góry błotka, wtedy uważaj, żeby nie zassać chmielin i osadów. Zamknij fermentor i chłódź na dworze.

Edytowane przez Fidel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaciagniesz ustami przez wężyk gorącej brzeczki to współczuje :P Musisz chwile odczekać zamieszać załośc ( tzw whirpool ) i dekantować tak aby nie zassać chmielin :)

Kolega mnie ubiegł ;)

Edytowane przez Lusterko87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. W wyniku własnej głupoty, czy też przeoczenia zakupiłem słody nieśrutowane, a jutro mam dzień wolny i planowałem rozpoczęcie sezonu warzenia. Znajdzie się jakiś miłosierny piwowar ze śrutownikiem w Poznaniu żeby mnie poratować? Płacę w naturze, to znaczy w piwie :P

 

Już zostałem uratowany. Dzięki 2artur2 i Nikhil :)

Edytowane przez Śniący
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.