Skocz do zawartości

OSTRY DYŻUR - wątek TYLKO dla potrzebujących pilnej pomocy !


coder

Rekomendowane odpowiedzi

W drodze z punktu A do punktu B uaktywnily mi sie dwie saszetki drozdzy (London Ale). Troche jeszcze za cieplo na warzenie, co moge z tym zrobic? Przechowywac w lodowce, zrobic starter, zamrozic...?? Z gory dziekuje za odpowiedz i przepraszam za brak polskich znakow diakrytyczych. Ps. Jak na zlosc Belgijski Saison sie nie uaktywnil :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuję szybkiego info :)

Zabieram się zaraz za Grodziskie 8 blg

Czy 100 % zasypu może stanowić słód pszeniczny grodzki Weyermanna?

Do filtracji łuska gryczana

Nie będzie to zbyt mocno wędzonym posmakiem czuć?

Edytowane przez mcpol1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci nie szkoda to chyba może być, ale ja bym na twoim miejscu dał z pół kilo zwykłej pszenicy i pół kilo pilzneńskiego. Choć nie pamiętam o którym to słodzie się wypowiadali że coraz słabsza wędzonka jest, być może o tym. Ja tam dałem tylko 1 kg tego słodu jutro będę zlewał dopiero, ale za 30 minut sprawdzę blg to posmakuje i ci powiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

J... ale ja bym na twoim miejscu dał z pół kilo zwykłej pszenicy i pół kilo pilzneńskiego.

 

Czasem skroty myślowe są dość karkołomne :-( zwykla pszenica do piwa grodziskiego?

 

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, dodałem w dwóch grodziszach co do tej pory robiłem pszenicę, a to coś złego? Zrobiłem degustacje, i jest dobra wędzonka moim zdaniem :) ciekawa jaka u ciebie wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuję szybkiego info :)

Zabieram się zaraz za Grodziskie 8 blg

Czy 100 % zasypu może stanowić słód pszeniczny grodzki Weyermanna?

Do filtracji łuska gryczana

Nie będzie to zbyt mocno wędzonym posmakiem czuć?

Oryginalny Grodzisz warzony był ze 100% pszenicy, warzyłem na 100% Weyermanie i było OK

Grodzisz to nie wędzonki z Bambergu :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ma ktoś doświadczenia z drożdżami T-58? Jak głęboko odfermentowują? Uwarzyłem na nich belgian amber abbey 15 blg. Stoi tydzień w fermentorach i spadło do 4,5 blg. Nie wiem czy lać juz na cichą czy jeszcze się wstrzymać....???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie warzę pszeniczne, tym razem na drożdżach Wyeast 3068 Weihenstephan Weizen. Starter juz wesoło bulka w słoju. Pytanie: czy jedno opakowanie poradzi sobie z 50 L warką czy moze jednak zadać je na połowę, a drugą "doprawić" wb06 które tez posiadam???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie warzę pszeniczne, tym razem na drożdżach Wyeast 3068 Weihenstephan Weizen. Starter juz wesoło bulka w słoju. Pytanie: czy jedno opakowanie poradzi sobie z 50 L warką czy moze jednak zadać je na połowę, a drugą "doprawić" wb06 które tez posiadam???

 

Jaki strater ? 1L?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.