Skocz do zawartości

OSTRY DYŻUR - wątek TYLKO dla potrzebujących pilnej pomocy !


coder

Rekomendowane odpowiedzi

a czym to sprawdzasz?

jodowy wskaźnik skrobii z browamatora... Dodam, że na mące zmiana koloru jest sporo wyraźniejsza. Zmienia się w ostry granat. Mógłbyś doradzić co robić?

Edytowane przez mesteken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj schemat zacierania i na jakim etapie teraz jesteś - jaka aktualnie temperatura ? zmierz zacier innym termometrem.

Tutaj jest schemat zacierania, działam zgodnie z nim http://www.browamato...rania: <A href=

 

Aktualna temperatura: 72 stopni już od ponad godziny

 

Temperaturę zacieru zawszę mierzę dla pewności dwoma termometrami, teraz też.

Edytowane przez mesteken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana jest jeszcze mniej zauważalna niż na zdjęciu. Myślę, że ruszyło. Dzięki wszystkim za pomoc. Mam nadzieję, że za chwilę będę mógł zabrać się za filtrowanie.

 

Próba jodowa negatywna :D

Edytowane przez mesteken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanko... Zestaw http://browamator.pl/szczegoly.php?BA_Hefeweizen__Pszeniczne_13Blg_-__zestaw_surowcow_-_slody_srutowane&przedm=2084973&grupa_p=6&pwd[6]=%2F163929%2F164395%2F183249&sortuj=kod już mam w fermentorze i czeka na zadanie drożdży. Jak widać, miało tego wyjść 20 litrów, a wyszło 16 i to nie 13 a 12 Blg. Chciałbym, żeby było trochę więcej.

Dlatego chciałbym wiedzieć czy do tego piwa pasowałaby gęstość 11 Blg?

Nie wiem co tak kiepsko z wydajnością :/ stosowałem wysładzanie ciągłe. Czy przyczyną może być otwór na kranik nawiercony za wysoko? Środek otworu znajduje się na wysokości 3,5cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałem wysładzanie ciągłe. Czy powodem może być to, że kranik, przez który zlewałem brzeczkę był odkręcony do końca? (brzeczka leciała bardzo szybko, ledwo nadążałem z dolewaniem wody aby stale przykrywała młóto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałem wysładzanie ciągłe. Czy powodem może być to, że kranik, przez który zlewałem brzeczkę był odkręcony do końca? (brzeczka leciała bardzo szybko, ledwo nadążałem z dolewaniem wody aby stale przykrywała młóto.

Masz przyczynę!

Przy szybkim przepływie wody nie było właściwej ekstrakcji cukrów z młóta do filtratu.

 

Edit: zastosowałeś filtrację do założonej ilości brzeczki przed warzeniem?

Edytowane przez Swiaderny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastosowałeś filtrację do założonej ilości brzeczki przed warzeniem?

Wysładzałem do 24 litrów jednocześnie pilnując mieszając całość aby gęstość nie spadła poniżej 10 Blg.

Chociaż się czegoś nauczyłem na następny raz.

Swiaderny, chyba doleję te 2 litry żeby uzyskać 11 Blg. Na alkoholu mi nie za bardzo zależy. To ma być orzeźwiające na lato :) Co o tym myślisz? Przeczytałem opis stylu który nadesłałeś, i piwo z 11 Blg mieściłoby się w nim, ale wiesz może jaby to wyglądało w praktyce? Nie byłoby to zbyt rozcieńczone? Nie chcę znowu popełnić błędu :|

Edytowane przez mesteken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastosowałeś filtrację do założonej ilości brzeczki przed warzeniem?

Wysładzałem do 24 litrów jednocześnie pilnując mieszając całość aby gęstość nie spadła poniżej 10 Blg.

Chociaż się czegoś nauczyłem na następny raz.

Swiaderny, chyba doleję te 2 litry żeby uzyskać 11 Blg. Na alkoholu mi nie za bardzo zależy. To ma być orzeźwiające na lato :) Co o tym myślisz? Przeczytałem opis stylu który nadesłałeś, i piwo z 11 Blg mieściłoby się w nim, ale wiesz może jaby to wyglądało w praktyce? Nie byłoby to zbyt rozcieńczone? Nie chcę znowu popełnić błędu :|

Drożdże WB-06? ten szczep zeżre wszystko :D Ja bym chyba jednak zostawił gęściejsze.

Zamykając temat, bo dział nieodpowiedni: to myśl nad następnym piwem, bo nie zdążysz się obejrzeć i pszeniczki nie będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłoby chyba mniej nieporozumień gdyby wątek nazywał się: "Ostry dyżur - wątek dla potrzebujących natychmiastowej pomocy"

 

Witam, coś zaatakowało moja uprawę chmielu. Jak z tym walczyć? Tu zamieszczam zdjęcia.Zdjęcia

Tutaj masz odpowiedni dział: http://www.piwo.org/forum/60-uprawa-chmielu/

Edytowane przez leech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.