Skocz do zawartości

OSTRY DYŻUR - wątek TYLKO dla potrzebujących pilnej pomocy !


coder

Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposób dodałeś cukier? Jeżeli zrobiłeś syrop, to może źle wymieszałeś. Otwórz jeszcze jedną butelkę, najlepiej z innej skrzynki.

Zagotowałem te 120g w 0,4 l wody i rozdzieliłem strzykawką na 40 równych porcji. We wszystkich butelkach piana szaleje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo ucieka po otwarciu z butelek? 120 g nie zrobiłoby takiego zamieszania gdyby było dobrze odfermentowane. Myślę, że jak masz możliwość to najprościej do lodówki i spijać na bieżąco. Szczęście w nieszczęćiu, że to weizen, nie musi leżakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo ucieka po otwarciu z butelek? 120 g nie zrobiłoby takiego zamieszania gdyby było dobrze odfermentowane. Myślę, że jak masz możliwość to najprościej do lodówki i spijać na bieżąco. Szczęście w nieszczęćiu, że to weizen, nie musi leżakować.

 

Na chłopski rozum w lodówce nie powinno się nic stać,tak myślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo ucieka po otwarciu z butelek? 120 g nie zrobiłoby takiego zamieszania gdyby było dobrze odfermentowane. Myślę, że jak masz możliwość to najprościej do lodówki i spijać na bieżąco. Szczęście w nieszczęćiu, że to weizen, nie musi leżakować.

Butelki już w lodówce :) Dobrze że mam oddzielną na piwo bo inaczej warka w kanał albo prędzej czy później granaty

Edytowane przez ukko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że mam oddzielną na piwo bo inaczej warka w kanał albo prędzej czy później granaty

Wiem, że 'ostry dyżur' - przepraszam za posta, ale zbulwersowałem się! Dobre piwo można wylać w kanał tylko drogą przez nerki! Dwie imprezy ze znajomymi i piwa nie ma :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że 'ostry dyżur' - przepraszam za posta, ale zbulwersowałem się! Dobre piwo można wylać w kanał tylko drogą przez nerki! Dwie imprezy ze znajomymi i piwa nie ma :P

Racja, zgadzam sie całkowicie.A piwo wyszło naprawdę dobre więc pewnie długo w lodówce nie postoi. Ok temat zakończony w końcu to ostry dyżur a nie miejsce na pogaduchy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warzyłem dzis grodziskie 8blg. Podczas chłodzenia pękł wąż przy chłodnicy i podczas mojej krótkiej nieobecności woda chłodzaca rozrzedziła brzeczkę do 6,5 blg. Ogólne wkurw....nie i zalana lepką cieczą cała podłoga garażu. Nie mam ani grama suchego extraktu. Mogę "wzbogacić" brzeczkę cukrem??? Jesli tak to ile sypnąć na każdy z dwóch 25 litrowych fermentorów? Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem około 24 L brzeczki temperaturę miała koło 35C może ciut więcej,że była już godzina koło 2 w nocy nie chciało (i nie miałem za bardzo jak)chłodzić dodałem do tego tylko połowę saszetki drożdży bo bałem się że padną od tego że za ciepło ,a w niedzielę nie będę miał gdzie zdobyć drugich więc będę ratował się tą drugą połówką torebki ,ale dzisiaj od rana ferment na całego

i tu moje pytanie dosypać resztę cze te co są poradzą sobie?

te co dodałem "moczyły" się koło 90 min w wodzie z dodatkiem ekstraktu w 24C

drożdże to MauriBrew WEISS ,blg 11 +/- 1

 

mija drugi tydzień jak wszystko siedzi w fermentatorze,jak delikatnie uchylę dekiel tak że by się wyrównało ciśnieni i domknę je (woda w rurce jest w obu zbiorniczkach na takim sam poziomie)po kilku godzinach widać że tworzy się ciśnienie bo woda się podnosi ale nie ma siły wypchnąć ,blg między 2a3 nie wiem czy czekać jeszcze czy pakować w butelki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZy po lagerowniu lepiej dodać odrobinę świezej gęstwy lub trochę startera by szybciej się nagazowało- starter ma około 15 stopni a piwo 2-3 i czy po takim szoku drozdze podejmą prace w butelkach?

Chcę butelkować ok 10 litrów a 17 do kega i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drozdże powinno się zadawać przy różnicy nie większej niż 5 stopni

a tak w ogóle to po co chcesz dodawać drożdże? dodaj glukozy/ekstraktu do refermentacji...... przy kegu nawet tego nie mususzrobić, jesli bedziesz podłączał co2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi tylko o butelki, bo po pobycie w 3 stopniach drożdże napewno poszły spać i i chciałbym dodać świeże aby nagazowało się w miarę szybko

Edytowane przez slawek1k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.