Skocz do zawartości

OSTRY DYŻUR - wątek TYLKO dla potrzebujących pilnej pomocy !


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Mam gęstwę drożdżową THG po Triplu(3 tyg. w lodówce), ma być zadana do Belgian Specialty Ale(warzenie w sobotę), zrobić profilaktycznie starter? Czy po ogrzaniu(do temp. pokojowej) po prostu zadać gęstwę(jeśli zapach będzie akceptowalny) do brzeczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również potwierdzam i proszę wykorzystywać wątek zgodnie z jego przeznaczeniem.

Inaczej będzie trzeba włączyć "poczekalnię" i posty będą lądować tutaj dopiero po akceptacji obsługi. A po co komplikować :)

 

Dla przypomnienia idei: wątek Coder stworzył aby pomóc w sytuacjach krytycznych, kiedy trzeba pilnej i natychmiastowej pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również potwierdzam i proszę wykorzystywać wątek zgodnie z jego przeznaczeniem.

Inaczej będzie trzeba włączyć "poczekalnię" i posty będą lądować tutaj dopiero po akceptacji obsługi. A po co komplikować :)

 

Dla przypomnienia idei: wątek Coder stworzył aby pomóc w sytuacjach krytycznych, kiedy trzeba pilnej i natychmiastowej pomocy.

 

Ok, się dostosuję się :)

Edytowane przez ovietz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaska łyżka ok. 15 ml, ale gęstwy raczej się nie oblicza na płaskie łyżki. Liczyłbym, że taka "zaczerpnięta łyżka gęstwy" znaczy z czubkiem to ok. 30 ml. Ale wszystko to z grubym marginesem błędu. Zresztą taki margines nie zaszkodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 tbsp = 3 tsp = 14.8 ml

 

W USA:

 

1 gal = 4 qts

1 qt = 2 pints

1 pt = 2 cups

1 cup (US) = 8 oz (fluid)

1 oz = 2 tbsp

1 tbsp = 3 tsp

 

PS. Imperialne (UK) miarki objętości są nieco inne, bo 1 cup (kubek, filiżanka) ma 10 oz (uncji) a nie 8 jak w US, więc pint ma 20 oz, qt 40 oz, a galon 160 oz.

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaska łyżka ok. 15 ml, ale gęstwy raczej się nie oblicza na płaskie łyżki. Liczyłbym, że taka "zaczerpnięta łyżka gęstwy" znaczy z czubkiem to ok. 30 ml. Ale wszystko to z grubym marginesem błędu. Zresztą taki margines nie zaszkodzi ;)

 

Chciałbym zobaczyć jak nabierasz kopiatą łyżkę gęstwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie: właśnie wysładzam dunkelweizena i w pewnym momencie dolewając wody zobaczyłem, że filtrator z oplotu się podniósł w młócie... czy to cokolwiek zmienia? ułożyłem drania na dnie, przez co mam znów mętną brzeczkę i muszę zwracać do baniaka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeci raz używam gestwę i tym razem nie widzę pracy drożdży w słoiku, a stoi już w cieple od 5 godzin. Za pierwszym i drugim razem gdy zadawałem gęstwę tak jakby puszczały takie bąble. Jak myślicie, wszystko OK? Zapach gęstwy jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.