Skocz do zawartości

OSTRY DYŻUR - wątek TYLKO dla potrzebujących pilnej pomocy !


coder

Rekomendowane odpowiedzi

I dopiero zaczynasz myśleć o drożdżach?

Nie, zaczałem myśleć kilka dni temu tyle, że jeszcze nie doszły. Mam zabić dostwcę?? ;-) bo miały być najpóźniej na wczoraj(sprzedawca spradzony, dostawa zawsze na drugi dzień po złożeniu zamówienia) ??

Edytowane przez Kunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że to trochę mocne piwo by robić bez startera lub gęstwy.

liczyłem, że dziś do południa przyjdzie paczka, niestety nie doszła. Zamiast gęstwy mogę zadać więcej niż saszetkę? Prawdę mówiąc mam spory zapas tych dwóch rodzajów drożdży(us05 i s04) więc jakby była koniecznośc to nawet 4 saszetki mogę zapodać :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj 2 saszetki S-04. Następnym razem jak zrobisz takie mocne piwo to najpierw zrób warke 10-12 blg i użyj całej gęstwy jako "starter" do mocnego piwa.

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast gęstwy mogę zadać więcej niż saszetkę? Prawdę mówiąc mam spory zapas tych dwóch rodzajów drożdży(us05 i s04) więc jakby była koniecznośc to nawet 4 saszetki mogę zapodać :smilies:

 

Tak, to będzie dobre rozwiązanie tylko uwodnij wcześniej przed zadaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie trudne pytanie: naprawdę to nie jest literówka i robisz stouta 23 Blg?

To ja może zapodam link do tej receptury

http://www.byo.com/stories/recipeindex/article/recipes/114-stout/2258-guinness-foreign-extra-stout-clone

Robiłem to piwko kilka razy(bomba poprostu) i próbowałem w wersji słabszej ale to już nie było to, nie ten smak.

Ps. Najłatwiej przeliczyć z og na blg dzieląc dwie ostatnie cyfry przez 4. Czyli mamy 1093 więc bierzemy 93/4=23.25 Troszkę zaniżyłem :smilies:

Pozdro

Ps2. To jest chyba ostry dyżur a my tu się rozgadaliśmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OG 1,078=18.9blg

No tak ale zauważyłeś, że ten przepis składa się z dwóch osobnych warek gdzie pierwsza - ta duża to właśnie 1093 a po dodaniu 2l startera og spadnie do 1078?(tak ja wnioskuję). Czyli drożdże dodaję do warki 1093og?

Edytowane przez Kunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może zapodam link do tej receptury

http://www.byo.com/s...tra-stout-clone

Robiłem to piwko kilka razy(bomba poprostu) i próbowałem w wersji słabszej ale to już nie było to, nie ten smak.

Ps. Najłatwiej przeliczyć z og na blg dzieląc dwie ostatnie cyfry przez 4. Czyli mamy 1093 więc bierzemy 93/4=23.25 Troszkę zaniżyłem :smilies:

Pozdro

Ps2. To jest chyba ostry dyżur a my tu się rozgadaliśmy...

No tak ale zauważyłeś, że ten przepis składa się z dwóch osobnych warek gdzie pierwsza - ta duża to właśnie 1093 a po dodaniu 2l startera og spadnie do 1078?(tak ja wnioskuję). Czyli drożdże dodaję do warki 1093og?

Robiłeś kilka razy i nadal problemy? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale zauważyłeś, że ten przepis składa się z dwóch osobnych warek gdzie pierwsza - ta duża to właśnie 1093 a po dodaniu 2l startera og spadnie do 1078?(tak ja wnioskuję). Czyli drożdże dodaję do warki 1093og?

Kilka razy na drożdżach irish ale 1048. Czy ja pytam jak warzyć to piwo czy radzę się na temat drożdży?

To po co te znaki zapytania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co te znaki zapytania?

żeby skonfrontować moje podejście do tematu z podejściem kolegi które bylo jak wynika z powyższego dialogu troszeczkę inne.

Pozdro.

Ps. Kończmy temat bo wiem już wszystko co chaciałem wiedzieć na temat drożdży i nie blokujmy tego wątku. Dziękuję bardzo za opdowiedzi w tym temacie.

Edytowane przez Kunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, warzyłem witbiera z niesłodowaną pszenicą i teraz na dnie fermentora zalega jakaś dziwna ciemna warstwa cieczy (nad cienką warstwą drożdży). Pierwszy raz coś takiego widzę, co to jest, skrobia z pszenicy?

P1150254.JPG

Edytowane przez korko_czong
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, warzyłem witbiera z niesłodowaną pszenicą i teraz na dnie fermentora zalega jakaś dziwna ciemna warstwa cieczy (nad cienką warstwą drożdży). Pierwszy raz coś takiego widzę, co to jest, skrobia z pszenicy?

 

No skrobii to nie ma prawa ta być, po skleikowaniu i zacieraniu została scukrzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem sobie chłodnicę http://www.piwo.org/gallery/album/76-chlodnica/ i mam pytanko bo mam do niej przyczepione plastiki jak widać na zdjęciu, które mi ją usztywniają, z tym związany mój problem, nie wiecie może czy w jakikolwiek sposób mogą one reagować z gorącą brzeczką? albo czy nie są toksyczne? Jutro mam zamiar robić piwko i użyje jej pierwszy raz i zastanawiam się czy na czas wyparzenia i chłodzenia ich nie zdjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.