Skocz do zawartości

OSTRY DYŻUR - wątek TYLKO dla potrzebujących pilnej pomocy !


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam mały problem właśnie zacząłem zacierać pszeniczne z zestawu BA i źle przeczytałem instrukcję, mianowicie myślałem że słód należy 10 minut przetrzymać w 47 stopniach więc podgrzałem wodę do 50 i wsypałem. Jak się okazało 47 stopni to była temperatura do której należało wsypać słód a potem w 45 trzymać 10 minut. Czy lepiej poczekać aż temp spadnie i wtedy 10 minut czy 10 minut w takiej jaka była a potem do kolejnej przerwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przerwę w 53 ominąć jak w instrukcji? Przez 10 minut temperatura utrzymywała się w okolicy 50 ostatnie 5 minut było poniżej. Zauważyłem bardzo dużą bezwładność temperatury, znacznie większą niż w poprzednich warkach, pewnie ze względu na pogodę.

Myślałem żeby zimnej dolać ale miałbym chyba żadki zacier bo już 15 litrów jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie warzenia Barleywine Premium 26Blg zestaw z Piwodzieja. Jeden z chmieli w recepturze to Cascade. Niestety nie jest podane kiedy go wrzucić. Pomoże ktoś, bo właśnie mi się warka zaraz zacznie gotować. Ech...zapomniałem że dzisiaj niedziela i każdy śpi o tej porze :-).

Edytowane przez Jurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie warzenia Barleywine Premium 26Blg zestaw z Piwodzieja. Jeden z chmieli w recepturze to Cascade. Niestety nie jest podane kiedy go wrzucić. Pomoże ktoś, bo właśnie mi się warka zaraz zacznie gotować. Ech...zapomniałem że dzisiaj niedziela i każdy śpi o tej porze :-).

 

7-10 minut przed końcem gotowania, ok. 30 gramów. Można też użyć Cascade do chmielenia na zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

niekoniecznie,robiłem parę razy bez i nic strasznego nie wynikło,teraz kleikuje(możne jest większa wydajność,a może dal świetego spokoju),to znaczy wsypuje do wrzątku i pewnie z 10 minut,warto to mieszać na początku bo zamieni się w grudę.

 

Mam pytanie, czy brak skleikowania 1,8 kg pszenicy mógł wpłynąć na obniżenie wydajności? Z zasypu 2 kg pilzneńskiego + 0,4 kg płatków owsianych + wspomniana wcześniej pszenica wyszło 17,5l - 11,5 blg. Zacieranie w 15l, 30' w 62 i 40' w 72, próba jodowa po 70' negatywna. Pszenica wyglądała na dość grubo ześrutowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.