Skocz do zawartości

OSTRY DYŻUR - wątek TYLKO dla potrzebujących pilnej pomocy !


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie ten wątek to nie ***** !!! Nie da się upchnąć każdego pytania, zwłaszcza tego na które odpowiada wyszukiwarka. Stoisz nagarem z garścią tego środka żeby zadawać takie pytanie?

Edytowane przez elroy
Edycja wulgaryzmu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem karuk i nie wiem jak go stosować ile dawkować,jak przechowywać?.

to ten w płynie ?,tak się zastanawiałem co to właściwie jest,jeżeli karuk (a zapewne jest to zwykły klej rybi ,a nie żaden karuk z pęcherzy jesiotrowatych) to musi być czymś konserwowany i to raczej ostro,swego czasu wykorzystywałem karuk w postaci suchej (nie do piwowarstwa) i po paru dniach lodówce skisi się to,widocznie ten płynny musi być jakoś obrobiony,ze nie psuje się,zapewne trzeba w lodówce trzymać i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Uwarzone wczoraj 24 litry hefe-weizen dziś uciekają z fermentora. Mam się tym martwić i czy trzeba/da się go jakoś powstrzymać

to zależy - jeśli dogonisz je na piechotę to nie musisz sie martwić... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbierz ile możesz tej piany do słoka, zalej przegotowaną zimną wodą i będziesz miał drożdże na następny raz. Możesz założyć blow-off tube, przenieść w nieco chłodniejsze miejsce do czasu gdy fermentacja się zwolni albo przygotować się do czystrzenia podłogi (a może też ścian i sufitu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do góry dnem, to długo. Mikroby nie mają nóg i nie wlezą od spodu.

 

To dość odważna teoria...

House_Dust_Mite.jpg

Chociaż w kuchni trzymałem zdezy butelki 2 dni przy opóźnieniu przy nalewaniu i problemu nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dość odważna teoria...

House_Dust_Mite.jpg

Chociaż w kuchni trzymałem zdezy butelki 2 dni przy opóźnieniu przy nalewaniu i problemu nie miałem.

Trochę zmutowały drożdże u Ciebie w browarze :)

Ale to prawda. Różne ustrojstwa mają rzęski i inne takie duperele do poruszania się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Pierwszy raz będę czyuścił butelki sterylizatorem(http://www.homebrewi...y-lux-p-67.html) co ile butelek wymieniać OXI? i czy wlanie litra wystarczy? rozumiem, ze każdą butelke wystarczy raz "przepompowac".

 

Z gory dzieki

Kuba

Zadaj to pytanie, ale po przeczytaniu całego wątku właśnie tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Pierwszy raz będę czyuścił butelki sterylizatorem(http://www.homebrewi...y-lux-p-67.html) co ile butelek wymieniać OXI? i czy wlanie litra wystarczy? rozumiem, ze każdą butelke wystarczy raz "przepompowac".

 

Z gory dzieki

Kuba

Spokojnie możesz używać OXI do dezynfekcji butelek. Mozesz przepompować raz, możesz kilka razy. Roztworu nie musisz wymieniać jeśli dezynfekujesz butelki na jedną warkę. Ja w międzyczasie w tym samym roztworze dezynfekuje wężyki i rurkę do rozlewu. Jak na razie obyło się bez problemów.

Edytowane przez polter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz będę czyuścił butelki sterylizatorem(http://www.homebrewi...y-lux-p-67.html) co ile butelek wymieniać OXI? i czy wlanie litra wystarczy? rozumiem, ze każdą butelke wystarczy raz "przepompowac".

Ja butelkę przepompowywuję trzy razy. Choć w sumie nie wiem po co bo pewnie raz wystarczy :-).

Ale ja za to butelek nie myję wcześniej (tylko płuczę wodą po wypiciu).

1L w zupełności wystarczy na 50 butelek a pewnie i na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.