Skocz do zawartości

OSTRY DYŻUR - wątek TYLKO dla potrzebujących pilnej pomocy !


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Do ilu blg powinien spaść American Lager po 2 tyg burzliwej? Blg wejściowe 12. Stanęło na 5 od tygodnia. Przelewać go na cichą czy jeszcze się wstrzymać?

Edytowane przez Lukas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie należy robić FFT. Jak zacierałeś?

Wszystkie słody na 10 minut w 55C potem w 68 C aż do negatywnej próby jodowej. Drożdże W 34/70

Edytowane przez Lukas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj człowiek głupi jeszcze, oj głupi..... :(

Co to znaczy, że zatarłem na słodko? Zacierałem zgodnie z instrukcją. Zestaw z CP. W dodatku napisane było: "dodatek ryżu zapewnia głębokie odfermentowanie". Jakoś tego nie widze.....

Co do drożdży to dałem po saszetce na 20 l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w twoim wypadku oznaczało aż do negatywnej próby jodowej? Ile to mniej więcej trwało?

 

Co do zacierania, aby uzyskać wytrawne piwo trzeba zacierać dłużej niż do negatywnej próby jodowej. Najlepiej w dolnym przedziale temperatur, ty zacierałeś po "brytyjsku" czyli 68°C jest troszkę po słodkiej stronie. No i tradycyjny czas zacierania to godzina, niektórzy przetrzymują nawet do 1,5h.

 

Z drugiej strony poczytaj http://www.piwo.org/...dfermentowanie/

 

Czas zacierania był tylko 30 minut, a odfermentowało mi piwo coś koło 73-75%. Winy bym również szukał w warunkach fermentacji, czyli napowietrzenie, uwodnienie drożdży itd. Bo nawet z suchymi może pójść coś nie tak, jak rozsypiesz je na powiechni, albo źle uwodnisz. A drożdże są strasznie leniwe i nie lubią się przepracowywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak to widzicie?Nigdy nie miałem takiego widoku w wiadrze i zastanawia mnie czy to nie jakieś zakażenie.

W środku jest Weizenbock 15Blg jakis tydzień na burzliwej zadany MauriBrew WEISS - Y1433.Do ilu zeszło nie wiem ale wyczuwalny silny winny zapach. Co Wy na to?

p1070798.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.