Skocz do zawartości

OSTRY DYŻUR - wątek TYLKO dla potrzebujących pilnej pomocy !


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt, coś nie poszło mi z tym liczeniem. Idę dosypać. 350 gr powinno być ok?

Daj 400 ... najwyzej wyjdzie za duzy starter :) (oby gestosc nie byla wyzsza niz 10blg - nizsze blg mniejszy stres na drozdze, ale rowniez mniej komorek drozdzowych sie nam namnozy, ma to duze znaczenie w przypadku robienia startera z malej ilosci drozdzy - starej saszetki drozdzy, starych skosow itd, wtedy lepiej przygotowac starter w dwoch etapach, jeden z nich na brzeczce 5°Blg ). Pozatym nie wiem czy masz mieszadlo magnetyczne. Jesli nie to zerknij w wyszukiwarke jak zbudowac takie cudo. Daje 2 razy wiecej drozdzy przy tej samej objetosci startera, do tego drozdze sa w niebo lepszej kondycji, co pozytywnie odbija sie na jakosci piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś za dużo zatarłem. Z 350 gr wyszło mi 15°Blg. Fakt że nigdy nie miałem problemów z wydajnością:).

Oczywiście jadę bez mieszadła.

Z tą wydajnością to oczywiście żart. Po dolaniu do 2 litrów jest 10°Blg. Gubię się w tych małych ilościach.

Edytowane przez amatjas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysładzanie wygląda tak: na sitko kładziesz pieluchę, wlewasz młóto i przelewasz wodą 80°C.

Wydajność takiego zestawu - uwzględniając proporcje - wygląda tak: słód zatarty do piwa ma 12°Blg, a słód zatarty do startera ma 10°Blg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio robiłem Dunkelweizena 28L z ilością 250g czekoladowego pszenicznego i miałem posmaki palone, ale ja nie lubię wyjatkowo tego posmaku. Proponowałbym albo zmniejszyć do 100g albo ekstrahować chłodną wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio robiłem Dunkelweizena 28L z ilością 250g czekoladowego pszenicznego i miałem posmaki palone, ale ja nie lubię wyjatkowo tego posmaku. Proponowałbym albo zmniejszyć do 100g albo ekstrahować chłodną wodą.

Dziękuje, również nie lubię za dużo posmaku palonego daje 100 g.

Plus leci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do rozlewu Kolsch,a i jak zwykle mam problem z ilością glukozy do refermentacji. Czy 100g na 20 litrów piwa będzie odpowiednią ilością? Piwko będzie leżakować w temp ok 4-8°C . Będę wdzięczny za szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Qurcze.....ktoś mi mówił, że po butelkowaniu KOLSCH ma być przechowywany w ok 5°C ....proszę o sprostowanie.....

Jak warzyłeś piwo w stylu kolescha to na drożdżach górnej fermentacji. W tych tem. które podałeś refermentacja nie będzie miała miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

echhhh :)

 

No tak, tylko najpierw jeszcze musi się on nagazować. Więc trzymasz z tydzień w temperaturze w której użyte drożdże mogą spokojnie pracować.

......................wszystko podane jak na tacy ......... starajmy się pobudzić samodzielne myślenie u młodych piwowarów :)

Edytowane przez bielok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

echhhh :)

 

No tak, tylko najpierw jeszcze musi się on nagazować. Więc trzymasz z tydzień w temperaturze w której użyte drożdże mogą spokojnie pracować.

......................wszystko podane jak na tacy ......... starajmy się pobudzić samodzielne myślenie u młodych piwowarów :)

staram się, staram się :) , ale jako 'młody' wolę zapytać dwa razy niż w ostatnim etapie coś skopać...dzięki za podpowiedzi....reasumując: dam 125g glukozy na 20l piwa i zabutelkowane będę trzymał w ok 20°C - będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

echhhh :)

......................wszystko podane jak na tacy ......... starajmy się pobudzić samodzielne myślenie u młodych piwowarów :)

Patrząc na zestaw jaki sobie kolega zbudował nie mam raczej wątpliwości że z myśleniem nie ma za dużych problemów :). A co do nagazowania będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do kolegów keg'owców. W kegu KP pękła uszczelka typu o-ring w fitingu. Jako, ze nie mam dostepu do tego keg'a, a musze dokupic uszczelke na wymiar, to potrzebowalbym wymiary uszczelki lub srednice fitingu w miejscu, gdzie przychodzi uszczelka. Czy ktos moglby mi w stanie taki wymiar podac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.