Skocz do zawartości

OSTRY DYŻUR - wątek TYLKO dla potrzebujących pilnej pomocy !


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli do 23 L 16blg dodasz 1kg cukru to wyjdzie z tego 23,6 L 19,3 blg - wynik w przypadku dodania samego cukru.

Jeśli do tego użyjesz dodatkowo 1L wody (w czymś musisz to przecież najpierw rozpuścić) to wyjdzie 24,6L 18,6 blg.

 

Polecam ściągnąć mały prosty programik FermCalc - ma opcje przeliczania zawartości cukru we wszystkich możliwych kierunkach i w tego typu obliczeniach świetnie się sprawdza :)

Od kiedy go używam przy planowaniu kolejnych warek, efekty w praktyce wychodzą mi dokładnie takie jak sobie zaplanowałem (z dokł. do 0,1 blg choć pewnie błąd pomiaru mam 0,5 :) )

Bardzo fajnie stosuje się go przy wyliczaniu gęstości np. podczas odparowania wody - zmiany są różne w zależności od gęstości brzeczki, a ten program liczy to na prawdę dokładnie i nie zdarzyło mi się, żeby wynik był inny niż zakładałem..

Wcześniej miałem cyrki już na etapie obliczeń przy parowaniu, a przy pierwszym triplu gęstość wyszła mi o 1,5 blg za mała od planowej, bo liczyłem w uproszczeniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zaczynam właśnie zacierać Kolsch'a, chciałbym wesprzeć się zwycięską recepturą:

http://www.wiki.piwo.org/index.php/Kolo%C5%84skie,_Jan_Sza%C5%82a

Słód orkiszowy chcę zastąpić Carapilsem.

Nie wiem tylko ile mam dać chmielu na 25l warkę.

Chmiel który chcę użyć:

Magnum granulat 15%

Tettnanger granulat 4,1%

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc być jak najbliżej oryginalnej receptury słód orkiszowy chyba lepiej zastąpić słodem pszenicznym.

Ilość chmielu możesz obliczyć znając zawartość alfa kwasów w chmielu którym dysponujesz - pod tym linkiem znajdziesz podpowiedź jak to zrobić http://www.piwo.org/forum/t3888-gramoprocenty-humulonow-czyli-GPH-propozycja-.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi.

Szukałem informacji na temat GPH, ale widocznie mało skutecznie.

Co do programu to w wolnej chwili muszę go przeanalizować.

Oczywiście + dla Was.

Jak dobrze rozumiem jeżeli moja warka będzie mniejsza o 40% to 360GPH daje mi 257GPH. to dzielę przez zawartość alfa kwasów czyli 15 co daje mi wynik 17g.

Więc do warki mam dać 17g Magnum 15% tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli robisz rehydratację czy tez starter /z suchych?/ to możesz dać wyższą, jednak właściwą brzeczkę do fermentacji wg mnie powinieneś obniżyć do do dwudziestu kilku stopni. Jeśli nie zrobisz tego przed zadaniem drożdży później możesz nie zdążyć.

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Z tylu na opakowaniu napisane jest ze do startera potrzebna jest temp 30-35 sopni??to nie za duzo jak na drozdze?

Nie, nie za dużo.

Co to za herezje że woda o tej temperaturze może zaszkodzić drożdżom.

Edytowane przez bielok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Z tylu na opakowaniu napisane jest ze do startera potrzebna jest temp 30-35 sopni??to nie za duzo jak na drozdze?

Nie, nie za dużo.

Co to za herezje że woda o tej temperaturze może zaszkodzić drożdżom.

Może jeśli sypie się drożdże wyciągnięte prosto z lodówki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam na burzliwej pszeniczne, nastawione dwa tygodnie temu. Z 13°Blg odfermentowało do 2,5°Blg. Jako, że to pszeniczne zastanawiam się, czy dawać na cichą, czy od razu do kega? Liczę na szybkie odpowiedzi, żebym ewentualnie przygotował fermentor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zrobiłem wczoraj swoją pierwsza warke Stout miało być 20l 12°Blg wyszło 19l 13°Blg , S-O4 zadane zadane o 1 w nocy. Nie miałem juz więcej wody przegotowanej i chłodnej żeby dolać do 20l.

Zrobić to teraz czy już zostawić tak jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.