Skocz do zawartości

Witam wszystkich sedecznie


mcpol1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dziękuję jeszcze raz za serdeczne przyjęcie. Jestem już zapisany na innych forach związanych z innym moim konikiem (motoryzacją) ale myślę, że na Tym będę stałym bywalcem. Urzekła mnie atmosfera tu panująca, rzeczowość, profesjonalizm i przede wszystkim chęć pomocy innym od bardziej doświadczonych kolegów piwowarów. Jestem mile zaskoczony. :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie mam takie pytanko.

Warzycie już swoje piwka, macie doświadczenie w smakach, aromacie, kolorze.

Jak do takiego piwka stworzonego przez siebie ma się piwko kupione w sklepie. Z tym że nie mówię tu o zwykłych browarach. Chodzi mi o piwa dość ostatnio popularne, oznaczone na etykiecie "niepasteryzowane" (np noteckie, lubuskie, perła),"żywe" "naturalne".

Jest chociażcień podobieństwa czy jednak pachną już one masówką???????:):):)

Edytowane przez mcpol1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanko.

...

Już miałam odpowiedzieć' date=' ale widzę że pytanie nie do mnie ;)[/quote']

UPS!!!!!:/

 

Przepraszam wszystkie Panie....... Proszę o wybaczenie, w żadnym razie nie było to podparte szowinizmem ani tym bardziej dyskryminacją.

 

Oczywiście opinie z ust płci pięknej jak najbardziej wskazane....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie mam takie pytanko.

Warzycie już swoje piwka, macie doświadczenie w smakach, aromacie, kolorze.

Jak do takiego piwka stworzonego przez siebie ma się piwko kupione w sklepie. Z tym że nie mówię tu o zwykłych browarach. Chodzi mi o piwa dość ostatnio popularne, oznaczone na etykiecie "niepasteryzowane" (np noteckie, lubuskie, perła),"żywe" "naturalne".

Jest chociażcień podobieństwa czy jednak pachną już one masówką???????:/;):/

Domowe piwo nie pachnie masówką, w żadnym wypadku, jak już to jest zbliżone do piw z małych browarów regionalnych, a i tak pachnie dla każdego piwowara domowego niesamowicie i jest jedyne w swoim rodzaju...

 

Witam nowego piwowara i życzę sukcesów i nie zapomnianych smaków :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Większość piw niepasteryzowanych dostępnych na naszym rynku w zasadzie niczym się nie różni od piw pasteryzowanych z tych samych koncernów. Napis "niepasteryzowane" należy traktować jak chwyt marketingowy, oczywiście nasze piwa lepsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj butelkowałem swoje pierwsze piwko. Pale Ale warzone od podstaw tj. z zacieraniem.

Smak zielonego piwka rewelka, nawet żonie smakowało.

Tylko obawiam się o refermentację, ponieważ większość butelek miałem z krótkim kołnierzem,

a moja nowa Emily za bardzo sobie z nimi nie radzi. Każdą butelkę z niskim kołnierzem zaciskałem obracając

na 4 razy ale cały czas mam obawy o szczelność kapsli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie piłem noteckie z Czarnkowa... ładna bursztynowa barwa, ciekawy słodowy smak. Myślę że takowe podobne też bym chciał uzyskać.

Mam już co prawda na 1 stronce podany przepis na jasne ale jeśli ktoś dysponuje i chce się podzielić niezbyt skomplikowanym przepisem na takowe podobne do tego noteckiego to uprzejmie proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noteckie to piwo dolnej fermentacji (jak prawie wszystko ze sklepu oprócz pszenicy) więc by zrobić coś podobnego musiałbyś dysponować pomieszczeniem o niskiej temperaturze bądź zaadoptować do tych celów lodówkę (ewentualnie z styropianu + zamrożone pety). Myślę, że na pierwszy raz nie ma co się aż tak bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja proponuje coś takiego:

 

4 kg słodu pale

 

Zacieranie:

 

70 minut w 68C

 

Chmielenie:

 

60 minut - 20g Marynka

 

20 minut - 20g Lubelski

 

1 minut - 30g Lubelski

 

Zadaj brzeczkę drożdżami s-33. Fermentuj 3 tygodnie. Po tygodniu zatrzaśnij fermentor.

 

Według mnie wyjdzie ci z tego proste jasne i w miarę czyste w smaku piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiałbyś dysponować pomieszczeniem o niskiej temperaturze bądź zaadoptować do tych celów lodówkę (ewentualnie z styropianu + zamrożone pety). Myślę, że na pierwszy raz nie ma co się aż tak bawić.

A ja od razu zrobiłem sobie lodówe ze styropianu. A jak zrobiłem dwa piwka to zaraz dorobiłem drugą, żeby trzecie wstawić.

Żaden problem. Trzeba kilka arkuszy styropianu (5 cm chyba z tego co pamiętam robiłem), piankę uszczelniającą i kogoś do potrzymania, żeby się nie rozlazło. Miejsce na 2 fermentory. Chyba 2 pety dziennie starczą żeby mieć około 12°C .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto bylo sie tutaj zalogowac... informacje sypia sie jak z rekawa i nie trzeba nawet szukac. Coraz bardziej mi sie tu podoba ;)

no i ziomka odnalazlem w okolicy juz z dosc duzym doswiadczeniem, na ktore nota-bene licze gdy zaczne zacierac moja 2 wareczke.

zastanawiam sie tylko kiedy bo troche skomplikuje mi to z urlopem i wyjazdem. No chyba ze zrobie w przyszlym tygodniu i wstawie na cicha... wtedy chyba pilnowac nie musze? Zgadza sie?

 

edit elroy: na forum używamy polskich znaków.

Edytowane przez elroy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie musisz piwa pilnować. U mnie wygląda to tak: w semestrze z reguły warze w weekend - wyjeżdżam do Wrocka i wracam po tygodniu i zatrzaskuje fermentor. Po kolejnych dwóch tygodniach mierze poziom cukru i sprawdzam klarowność i jak wszystko jest OK piwo jest zlewane. Zbyt częste zaglądanie do fermentora może zaszkodzić warce, więc należy tego unikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elroy sorki za brak polskich znakow ale jak pisalem w pierwszym poscie, nie zawsze mam dostep do kompa i czesto pisze z komorki a tu nie dosc ze ekran maly to i z polskimi znakami utrudnione pisanie. Jeszcze raz prosze o wyrozumialosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elroy sorki za brak polskich znakow ale jak pisalem w pierwszym poscie, nie zawsze mam dostep do kompa i czesto pisze z komorki a tu nie dosc ze ekran maly to i z polskimi znakami utrudnione pisanie. Jeszcze raz prosze o wyrozumialosc

Ja też wielokrotnie piszę z komórki (nawet w tej chwili) i nie mam problemów z polskimi znakami. Może poprostu wgraj sobie polskiego softa i będzie po problemie :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.