Skocz do zawartości

Pierwsza warka z zacieraniem - ocena codera


pavulonek

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się pochwalić oceną, którą dostałem od codera za moją pierwszą warkę z zacieraniem. Piwko zostawiłem w Żywcu na stoisku PSPD do oceny. Jestem bardzo zadowolony, ponieważ jak na pierwszy raz to wyszło bardzo fajnie :beer: Wszelkie braki zmotywują mnie tylko do większych starań.

Piwo było warzone z zestawu i wg przepisu z Centrum Piwowarstwa styl Alt II na drożdżach S-04. Butelkowane 20.05.11

A oto mail:

 

"Aromat: 8/12

Wyraźny aromat chmielowy, nieco za mocno wyczuwalne estry. Wad technicznych nie wyczuwam

Barwa: 2/3

Chyba trochę za jasne (10 EBC), opalizujące

Piana: 4/6

Średnio obfita, drobnoboziarnista, dość trwała, zostawia ślady na szkle.

Ładna.

Smak: 10/17

Mocny akcent goryczkowy i chmielowy, prawidłowy dla stylu. Pod nim akcenty słodowe, końcówka wytrawna, goryczkowa.

Goryczka: 4/6

Poprawna dla stylu, mocna, ale dośc długo pozostaje w gardle.

Odczucie w ustach: 4/6

Nagazowanie i nasycenie poprawne, ale zostawia szorstkość na języku i lekkie odczucie ściągające.

 

Wrażenie ogólne:

Smaczny Alt, dobrze zrobiony, czysty i technicznie poprawny. Jak na moje gardło zbyt mocno chmielony, ale jestem pewien, że mieści się w stylu - w Altach prawie nie ma na to limitu.

 

Może też trochę za mało czysty ma aromat, zbyt dużo estrów, można by go fermentować w nieco niższej temperaturze.

 

Piwo jest dobre, do wybitności brakuje mu bardziej rozbudowanego smaku słodowego, nutki opiekanej.

 

Ogółem: 32/50

 

Pozdrawiam

 

-

Piotr Wypych

CODER"

 

Dziękuję za ocenę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.