Skocz do zawartości

brak oznak fermentacji


Tanksztela

Rekomendowane odpowiedzi

po jakim czasie powinna zacząć się fermentacja? 12 h temu wlałem drożdzę do fermentatora i na tę chwile kompletnie nic się nie dzieje - zero oznak fermentacji. Jest to moje drugie warzenie. Jak wlałem poprzednio drożdzę to po 12h już miałem gruby kożuch, teraz kompletnie nic. Dać drugi drożdże czy jeszcze troche poczekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tę chwile kompletnie nic się nie dzieje - zero oznak fermentacji

W sensie nie ma piany czy nie "bulka" ? :beer:

Podaj więcej szczegółów, nawet nie napisałeś jakie drożdże.

Edytowane przez olo333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piwo robię z tego zestawu:

http://piwowar.com.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&cPath=17_1_44&products_id=322

oznaczenia drożdzy nie było ani na opakowaniu drożdży, ani na "instrujcji" obsługi.

Nie mam rurki fementacyjnej, wić nie mogę stwierdzić czy bulka. Nie ma w ogóle piany.

nie wiem czy powodem będzie temp. Przy wlewaniu drożdzy miałem temp. 27 stopni. Stwiedziłem, że to za wysoko i zaczełem chłodzić (miska w wodą i butelką z lodem). Niestety lub stety temp. w pomieszczeniu tez spadła. Przed pracą nie miałem czasu zmierzyć temp. więc nie wiem jak jest teraz.

Mam jeszcze wolne drożdze tego typu:

http://piwowar.com.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&cPath=17_5&products_id=74

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 godziny to według mnie rozsądna granica oczekiwania na start drożdży. Szczególnie suchych. Jak przez tyle czasu nie ruszą, to lepiej wg mnie zadać kolejne. Mam złe doświadczenia z długim oczekiwaniem na start fermentacji (2 razy ponad 36h, 2 razy kwas...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.